Avrupa Yetim-Der Açlıkla Boğuşan Somali'de

23-03-2017, 10:36

Avrupa Yetim-Der, açlığın ve kuraklığın hüküm sürdüğü Somali'de 2 bin kişilik gıda paketi yardımında bulundu.

Avrupa Yetim-Der, açlığın ve kuraklığın hâkim olduğu Somali'de yardımlarını aralıksız sürdürüyor.

Geçtiğimiz günlerde Somali'nin Çağaaran ile  Ceelfarey köylerinde 2 bin 500 kişinin istifade edebileceği su kuyuları açtıran Avrupa Yetim-Der, şimdi de Somali'nin Baidao bölgesinde 2 bin kişiye gıda paketi yardımında bulundu.

Yapılan yardımlar hakkında Avrupa Yetim-Der Türkiye Gönüllü Temsilcisi M.Nurullah Günaydın, son zamanlarda Afrika ülkelerinde yaşanan açlık ve kuraklık tehlikesine dikkat çeken bu tehlikenin Birleşmiş Milletler raporunda da yer aldığını belirtti.

Avrupa Yetim-Der olarak Afrika ülkelerinde gıda paketi ve su kuyu projeleri başlattıklarını hatırlatan Günaydın, "Proje dahilinde ocak ayından bu yana Afrika'nın çeşitli ülkelerinde binlerce kişinin faydalanacağı su kuyuları açmaya devam ediyoruz. Gıda paketi projemizde ise Ramazan ayının sonuna kadar devam edecek inşallah. İlk etapta acil şekilde Somali ülkesine 2 bin kişinin faydalanacağı gıda paketlerin Somali Baidao bölgesinde dağıtımı yapıldı."

Hayırseverlere seslenen Günaydın, "Bu gıda paketleri yeterli mi, tabi ki değil. O yüzden hayırseverlerimiz bu gıda paketi ve su kuyuları projelerine katkı sunmalarını, özelikle 3 aylara gireceğimiz bu günlerde ölümle pençeleşen insanlara el uzatalım." diye konuştu.

Loading the player...