Arakanlılara gıda yardımı ve iftar

09-06-2017, 11:58

Avrupa Yetim-Der, Arakanlı selzedelere ulaşarak gıda yardımı ve iftar yemeği ulaştırdı.

Avrupa Yetim-Der, Arakan’da sel felaketinden etkilenen mağdurlara gıda yardımı ve iftar yemeği verdi.

Yılın 12 ayı boyunca aralıksız insani yardım çalışmalarını yürüten Avrupa Yetim-Der, Ramazan ayının gelmesiyle beraber başta yetimler olmak üzere ihtiyaç sahiplerine yönelik yardımlarını yoğunlaştırarak dünyanın dört bir yanına ulaşmaya devam ediyor.

Arakan’da selzede ihtiyaç sahiplerine yardımların ulaşmasının ardından açıklamada bulunan Avrupa Yetim-Der Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Ateş, "Arakan’da çok sayıda ihtiyaç sahibinin imkansızlıklardan dolayı sağlıklı iftar dahi yapamayacak durumda olduğu bilgisi üzerine onlara muhakkak şekilde yardım ulaştırma gerekliliğini hissederek imkanlarımızı seferber edip zor durumdaki Arakanlılara ulaşıp yardımda bulunduk." şeklinde konuştu.

Ramazan ayı boyunca Türkiye’de ve dünyanın farklı ülkelerinde iftar programlarını sürdüreceklerini ifade eden Ateş, "Buradaki hedefimiz zor ve sıkıntı içinde yaşayan bu mağdur insanlara toplu iftarlarla manevi bir destek sağlamaktır. Binlerce kilometre uzaklıktaki hayırseverlerimizin gönderdiği iftar yemekleri ile uzak diyarlardaki insanların ortak paylaşma bilincini yaşamaktır." dedi.

Arakanlı yetimlere yönelik "Yetim giyindirme" kampanyası çerçevesinde yetim çocukların giyim ihtiyaçlarının karşılanacağını sözlerine ekleyen Ateş, "Bu mübarek ramazan ayında Avrupa, Türkiye, Afrika, Asya Filistin ve balkan ülkelerindeki yardımlarımız hayırseverlerin desteğiyle devam edecek." açıklamasında bulundu.