Avrupa Yetim-Der Gazze'de Yetimlerle Buluştu

24-08-2017, 10:59

Avrupa Yetim-Der (AYD), Gazze halkını ve yetimleri yalnız bırakmayarak her fırsatta yardım ulaştırırken, Gazzeli yetimlerin yanında olduğunu bir kez daha göstermek için hediyeler verip moral etkinliği düzenledi.

Avrupa Yetim-Der, havadan, karadan ve denizden abluka altında tutulan Gazze'de Al Nur tesislerinde 100 yetim çocuk için "Yetimlerle Dayanışma ve Moral Gezisi" etkinliği düzenlerken, yetimlere çeşitli oyuncaklardan oluşan hediyeler verdi.

2007'den bu yana ambargo uygulanan Gazze halkına her fırsatta çeşitli yardımlarda bulunan Avrupa Yetim-Der, Rowad Derneğiyle birlikte “Gazze'deki Yetimlerle Dayanışma ve Moral Gezisi” etkinliği düzenledi.

Yetim ve öksüzleri Gazze'deki Al Nur tesislerinde oyun parkına götüren Avrupa Yetim-Der, küçük yaşta anne ve babalarını kaybeden çocuklara, Avrupa’da kendilerini düşünen hayırseverlerin olduğunu göstererek hediyeler ulaştırıp moral desteği verdi.

'Filistinli Yetim çocukları giyindirmek istiyoruz'
Mazlum Filistin halkına yönelik yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgi veren Avrupa Yetim-Der Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Ateş, Filistin halkına ve yetimlere imkanları çerçevesinde yardım ulaştırmaya devam ettiklerini belirterek, Gazze’de 100'e kadar yetimi Kurban Bayramı öncesinde giyindirmeyi hedeflediklerini ve Gazze’nin mağdur halkına kurban eti ulaştırmaya çalışacaklarını söyledi.

Bu projeyi gerçekleştirebilmeleri için hayırseverlerin desteklerine ihtiyaç duyduklarına ifade eden Ateş, hayırseverlerin katkısı doğrultusunda, Gazze’de daha çok yetim ve ihtiyaç sahibine ulaşacaklarını söyledi.

Loading the player...