Avrupa Yetim-Der'den Arakanlılara Eğitim Desteği

24-10-2017, 14:53

Avrupa Yetim-Der, Arakanlı mazlumlar için yaptığı gıda, sıcak yemek, çadır evler, sağlık taraması ve ilaç yardımından sonra kırtasiye yardımında da bulundu.

Myanmar’da yaşanan zulüm ve baskılardan kaçarak Bangladeş’e sığınan mazlum Arakan halkı için bağışlanan yardımlar ulaştırılmaya devam ediyor. Avrupa Yetim-Der ve Hollanda Merkezli IHO Ebrar, Arakanlı yetim ve öğrenciler için bağışlanan kırtasiye yardımlarını ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırdı.

Yüzlerce öğrenciye bağışlanan okul çantası, defter, kitap, kalem, silgi, açacak ve çeşitli kırtasiye ürünleri Arakanlı öğrencilere ulaştırıldı. Yapılan yardımlardan dolayı Arakanlı yetim ve öğrenciler büyük sevinç yaşadı.

Arakanlılara yönelik insani yardım faaliyetlerinin devam edeceği bilgisini paylaşan Avrupa Yetim-Der gönüllüsü Cahit Ataş ve Sedat Aktaş, bağışlanan yardımları Bangladeş’e sığınan Arakanlılara ulaştırmaya devam edeceklerini söylediler.

IHO Ebrar Başkan Yardımcısı Zülküf Bildirici ise bağışlanan yardımları ihtiyaç sahibi yetimlere ulaştırmanın öğrencileri olduğu gibi kendilerini de sevindirdiğini belirterek, hayırseverlerin bağışladıkları yardımların sorunsuz bir şekilde gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldığını söyledi.

Bangladeş’in Cox’s Bazar ve Teknaf şehirlerinde kurulan Balokali ve Kutupalong Mülteci kamplarında zorlu yaşam koşulları altında hayatta kalma mücadelesi veren 600 binin Arakanlı, Myanmar’da yaşadıkları baskı ve zulümden dolayı iş, tarla, hayvan, bahçe ve evlerini terk ederek hicret etmek zorunda kalmışlardı.

Loading the player...