Deprem Bölesi İçin Acil Yardım Çağrısı

13-11-2017, 09:42

Avrupa Yetim-Der, Irak'ın Süleymaniye şehri merkezli yaşanan deprem felaketi için acil yardım kampanyası başlattı.

Irak'ın Süleymaniye şehri merkezli depremin ardından ilk belirlemelere göre Irak ve İran'da yüzlerce kişinin hayatını kaybettiği belirtilirken, binlerce kişinin ise yaralandığı bilgisi haber ajanslarına ulaştı.

Yaşanan bu deprem felaketine duyarsız kalmayan Avrupa Yetim-Der, Süleymaniye merkezli yaşanan deprem felaketi sonrasında depremzedelerin barınma, gıda ve temel ihtiyaç malzemeleri gereksinimlerini karşılamak için acil yardım kampanyası başlattı.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Avrupa Yetim-Der Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Ateş, Irak ve İran başta olmak üzere bölgede birçok ülkeyi etkileyen deprem felaketi sonrasında ciddi anlamda insani yardım krizi yaşandığı bilgisi üzerine harekete geçtiklerini bildirdi.

Deprem bölgesine acil yardımları ulaştırmak için gerekli çalışmaların başlatıldığını kaydeden Ateş, "Irak merkezli deprem sonrasında ilk edindiğimiz bilgiler sonucunda bölgede öncelikli olarak, Battaniye, Çadır, Gıda gibi temel ihtiyaç malzemelerine gereksinim duyuluyor. Bizlerde Avrupa Yetim-Der olarak hemen harekete geçerek depremzedelerin yaralarını sarmak için çalışmalara başlamış bulunmaktayız." açıklamasında bulundu.

Depremzedeler için başlatılan "acil" yardım kampanyasının ilk belirlemeler sonucu 20 Euroluk bir maliyete tekabül ettiğini belirten Ateş, hayırseverlere çağrıda bulunarak depremzedelerin yaralarını sarmak için Avrupa Yetim-Der'e destek olmalarını istedi.

Yardımda bulunmak isteyen hayırseverlerin,

IBAN: DE50 6001 0070 0786 9127 08
BIC: PBNKDEFF

Avrupa Yetim-Der banka hesabına bağışta bulunabileceği gibi, 0049 157 73 97 58 18 veya 0049 7623 71 777 30 numaralı telefondan bilgi alabilecekleri kaydedildi.

Hatırlanacağı üzere depremden, İran, Türkiye, Lübnan, Birleşik Arap Emirlikleri, Katar, Ermenistan ve Gürcistan'ın etkilendiği, Irak ve İran'da ilk belirlemelere göre, 211 kişinin hayatını kaybettiği, 2000'den fazla kişinin de yaralandığı ifade ediliyor.