Avrupa Yetim-Der'den Arakan'a Yardım Eli

31-08-2012, 03:05

Yetim, Öksüz, Mağdur ve Muhtaçlar için Uluslararası Yardım Kuruluşu olmamızın gereği olarak Arakan'lı mağdurlara yardım ulaştırmayı başardık.

Burma ismi ile tanınan Myanmar'da yaşayan Arakan'lı müslümanların, ırkçı ve rasist saldırılara hedef olmaları sonucu binlerce müslüman hayatını kaybetmiş ve yürbinlerceside göç ederek komşu ülkelerdeki mülteci kamplarına akın etmişlerdir.

Tam bir insalık dramının yaşandığı bölgede Avrupa Yetim-Der'de üzerine düşeni yerine getirmek için kolları sıvadı.

Şu an itibarı ile (01.09.2012) Avrupa Yetim-Der, Myanmar'ın Arakan bölgesinde mağdur halde yaşayan müslüman Rohingya halkına nakdi yardım yapmakta ve yardımlarına devam etmektedir.

Yardımlarımız, ZAKAT FOUNDATION 'nın Dakka Bürosu aracılığı ile yapılmış olup Yardım Teyid Belgesi ile de teyid edilmiştir.

Güvenlik gerekçesi ile Myanmar'ın Arakan Bölgesinde yaşayan yerli halk ile ilgili görüntü ve fotoğrafların yasak olması hasebi ile yadım yapılan bölgeden ancak şu kareler alınabilmiştir:

Avrupa Yetim-Der olarak yardımlarını esirgemeyen tüm hayırsever kardeşlerimize teşekkürü bir borç biliyor, ecirlerinin Allah (cc) indinde misli ile karşılık bulmasını niyaz ediyoruz.

Kampanyamız devam etmektedir.

AVRUPA YETİM-DER