Kurumsal

Hakkımızda

Kurum olarak bu yola çıkmayı seçtiğimizde hedefimize öncelikle kimsesiz, yetim, öksüz çocuklar olmak üzere her türlü ihtiyaç sahiplerinin yaşamsal temel ihtiyaçlarını (barınma, yemek, sağlık, eğitim, vb.) sağlayabilecek nitelikteki bütün hususlarda ayni, nakdi ve her türlü maddi ve manevi yardımlarda bulunmayı veya bunlara köprü olmayı yerleştirdik.

Bu hedefimiz doğrultusunda gerek bizzat Avrupa Yetim-Der olarak, gerekse de diğer kurum ve kuruluşlar aracılığı ile hedefimizi gerçekleştirmek için elimizden geleni yapmaya karar verdik.

"Mazlumun dini sorulmaz" kaidesince din, dil, bölge, renk, ırk, mezhep ve meşrep ayırımı gözetmeksizin ihtiyaç duyulan her yerde imkanlarımız dahilinde çalışmayı ana prensiplerimizden birisi kıldık.

2012 yılından beri faaliyetlerine start veren kur...

Devamini oku

Tarihçe

23 Temmuz 2011 tarihinde Almanya'nın Bopfingen kasabasında Ramazan ayında kurulan Avrupa Yetim-Der, başta Almanya olmak üzere temsilcileri vasıtası ile birçok Avrupa ülkesinde faaliyet göstermektedir.

23 Mayıs 2014 tarihi itibarı ile Avrupa Yetim-Der, Almanya'nın Lörrach şehrinin idare bölgesine taşınıp merkz bürosunu bu bölgede açmıştır.

...

Devamini oku