Arakanlı Mültecilere Acil Yardımlar Ulaştırılmaya Devam Ediyor

17-09-2017, 10:25

Avrupa-Yetim Der, Myanmar hükümeti ve Budist çetelerin zulmünden kaçarak Bangladeş'e sığınan Arakanlılara ikinci defa yardım elini uzattı.

Şiddetini artıran saldırılarda binlercesi hayatını kaybeden, onbinlercesi göç yoluna düşen Arakanlı Müslümanlara yönelik yardım faaliyetlerini sürdüren Avrupa Yetim-Der, Bangladeş sınırındaki mülteci kamplarında zor şartlar altında yaşam mücadelesi veren Arakanlı Müslümanlara Kurban etlerinden sonra gıda yardımı projesinin 2. bölümünüde ulaştırmayı başardı.

Arakan’da yaşanan krizin ilk gününden itibaren bölgeye yönelik insani yardım çalışmalarını sürdüren Avrupa Yetim-Der, hayırseverlerin destekleri ile Arakanlı mültecilere insani yardımlarını ulaştırmaya devam ediyor.

Budist çetelerin son günlerdeki saldırısı sonucu yaklaşık binlerce Arakanlı şehit olurken kaçmayı başaran yüzbinlerce mazlum Müslüman da Bangladeş sınırındaki mülteci kamplarına sığındı.

Çocuk, kadın, genç, yaşlı her yaştan ve guruptan yüzbinlerce Arakanlı Müslümanın yarasına merhem olmak amacıyla çalışmalarını sürdüren Avrupa Yetim-Der'in Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Ateş, hayırseverlere seslenerek, "Hayırseverlerin bağışlarını gerek ülkeleri Myanmar’da göçmen durumuna düşen, gerekse zorunlu olarak göç ettikleri ülkelerde Arakanlılara ulaştırmak için insani yardım çalışmalarımız devam ediyor. Bu çığlığa sessiz kalmayan herkesi bir kez daha desteğe davet ediyoruz." açıklamasında bulundu.

Ateş, en temel ihtiyaçlarından yoksun Arakanlılara yaptıkları yardımlar hakkında bilgi verirken, Su, Gıda, İlaç ve Çadır ihtiyacının had safhada olduğunu belirterek hayırseverlerin destekleri sonucu arakanlı mültecilerin bu ihtiyaçlarını öncelikli olarak gidermeyi planladıklarını söyledi.

Arakanlı Müslümanlar için başlattıkları yardım kampanyalarının devam ettiğini vurgulayan Ateş, Arakanlı mültecilere yönelik son günlerde artan şiddet olayları dolayısıyla mülteci sayısının arttığını vurgulayarak Avrupa Yetim-Der'in son zamanlarda yardım faaliyetlerinde Arakan'a ihtiyaç dolayısıyla daha fazla yardım ulaştırmayı amaçladıkları bilgisini verdi.

Loading the player...