Online Bağış

Kalıcı projeler


“İnsan ölünce, şu üç ameli dışında bütün amellerinin sevâbı kesilir: Sadaka-i câriye, kendisinden istifâde edilen ilim, arkasından duâ eden hayırlı evlât.” (Hadis-i Şerif)

Eğitim Kurumları, Yetimhaneler, Barınaklar, İbadethaneler, Su Kuyuları ve Geçim Desteği gibi kalıcı projeler, Sadaka-i Cariye hükmünde olup hayırsevere daimi sevap getiren projelerdir.

Eğitim Kurumları, Yetimhaneler, Barınaklar ve İbadethaneler gibi kalıcı projeler, ihtiyacın olduğu her bir ülkeye has projeler olup, hayırsevere ilk adımından açılışına kadar duyulacak bütün ihtiyaç bilgileri verilir. İstek halinde senelik faaliyet raporları da hayırsevere gönderilir.

Su Kuyuları: Bakınız Su Kuyusu projesi...

Geçim Desteği; Kalıcı projeler olarak da adlandırılabilecek olan “Geçim Desteği / Gelir Projeleri”, dünya çapında sürmekte olan fakirlik, kuraklık ve kıtlık gibi engellenebilir durumları ihtiyaç sahibi ve mağdurlar için en aza indirebilecek projelerdir. Hayırseverlerin desteği ile başlattığımız bu projeler sayesinde gelirlerini sağlayabilen aileler, yarınlara daha umut ile bakabilmektedir.

Süt Keçisi Projesi: Bu proje ile ihtiyaç sahibi aileye 2 keçi bağışlanmaktadır. Ailenin bu keçiler ile geçimlerini sağlamaları için gerekli bilgilendirme yapıldıktan sonra sene boyunca takibi yapılmaktadır. Keçilerden sağılan süt ve keçilerin dünyaya getirdikleri yavrular ile aile hem süt veya süt ürünleri ihtiyacını karşılayabilmekte ve belirli bir zaman sonra da bunların satışı ile geçimini de sağlayabilmektedir.

Dikiş-Nakış Makinası: Arakanlı mültecilerin kalmış olduğu kamplarda yürütülen çalışmalar sonucu mülteci ailelerin tekstil ülkesi olan Bangladeş’te dikiş-nakış makinaları ile kendi idarelerini sürdürebilecekleri tespit edildi. Kamplara yapılan ziyaretlerde mülteci ailelere bağışlanan onlarca dikiş-nakış makinası ile bayanlar dikiş-nakış kursunu başarı ile bitirerek ailelerine katkı sunmak için kendilerin bağışlanan makinalar ile tekstil işi yapmaktadırlar.

Sera Projesi: Tarım ve hayvancılığın geçim kaynağı olduğu bölgelerde yürürlüğe konulacabilecek projeler arasında yer alan Sera projemiz, Bosna-Hersek’teki ihtiyaç sahibi ailelerine umut olmuştur. Hayırseverlerin katkıları ile ihtiyaç sahibi aileler için kurulan seralar sayesinde aileler, hem kendi ihtiyaçlarını karşıladıkları gibi elde ettikleri ürünlerin satışını da yaparak gelir elde etmektedirler.

Bu gelir getiren Geçim Desteği projeleri, ihtiyaç sahibi aileler için sürekli yardım alan değil de kendi ayakları üzerinde durabilen ailelere katkı sunan projelerdir.

Siz hayırseverlerin katkıları ile bu aileler alan el değil, belki de veren el konumuna gelebileceklerdir.

Sen de bir yardım et:

Bağış Yap