Online Bağış

Acil Yardımlar


Yemen'e Ekmek Kampanyası

Avrupa Yetim-Der, "Yemen'e Ekmek Kampanyası" ile Yemen için yeni bir proje daha başlattı. Günlük 5 bin ekmek dağıtımın hedeflendiği kampanya ilk etapta bir ay sürecek.

Devamını oku...
Ramazan yaklaşıyor, Avrupa Yetim-Der Korona mağdurlarına destek oluyor

Koronavirüsün Dünya'da ve Türkiye'de etkisini artırmasıyla birlikte birçok il ve ilçede sokağa çıkma yasakları uygulanırken Avrupa Yetim-Der, Ramazan ayı'nın da yaklaşmasıyla Türkiye’de yaşlı ve ihtiyaç sahiplerine gıda ve hijyen yardımı ulaştırmaya devam ediyor.

Devamını oku...
Evden çıkamayan yaşlı ve hastalara yardımlarımız devam ediyor

Korona virüsünün tüm Dünya'da ve Türkiye'de etkisini artırmasıyla birlikte 65 yaşının üzerinde ki vatandaşlara sokağa çıkma yasağı getirilirken Avrupa Yetim-Der, Türkiye’de yaşlı ve ihtiyaç sahiplerine gıda ve hijyen yardımı ulaştırmaya başladı.

Devamını oku...
Elazığ depremzedelerine yardımlar devam ediyor

Uluslararası insani yardım kuruluşu Avrupa Yetim-Der, Elazığlı depremzedelere çeşitli gıda ürünlerinden oluşan yardım kolileri ile yüzlerce kişiye sıcak çorba ikramında bulundu. Kurum depremzedelere geçtiğimiz haftalarda da insani yardımlar ulaştırmıştı.

Devamını oku...
Avrupa Yetim-Der hasta düşen çaresiz Yemenli mağdurları tedavi ediyor

Uluslararası İnsani Yardım Kuruluşu Avrupa Yetim-Der, ambargo ve dayatılan savaşla büyük zorluklar yaşayan Yemen’de salgın haline dönüşen özellikle Kolera, İshal ve Solunum yolu hastalıklarının tedavisi için başlattığı sağlık taraması projesine devam ediyor.

Devamını oku...
Avrupa Yetim-Der Elaziğ'da depremzedelerin yanında

Elazığ'da meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından Elazığ ve Malatya'da ciddi hasar oluşması ve binlerce insanın mağduriyet yaşaması sonrası, Avrupa Yetim-Der bölgeye yönelik insani yardımları ulaştırmaya başladı.

Devamını oku...
Avrupa Yetim-Der'den Elazığ Depremi için ACİL YARDIM çağrısı

Avrupa Yetim-Der, Elazığ’da meydana gelen depremde mağdur olan depremzedeler için yardım kampanyası başlatarak, hayırseverlerin destekleriyle yardım organizasyonu çalışmalarına başladı. Depremde şimdiye kadar 38 kişi hayatını kaybederken 1607 kişi de yaralandı.

Devamını oku...
"Savaş değil, kolera gibi hastalıklar Yemen'de en çok ölüm sebebi"

Uluslararası Kızıl Haç Komitesi (ICRC) Orta Doğu'daki Sözcüsü Sara Zukari: "Yemen'de her gün birçok insan çatışma ve savaş yüzünden değil kolera gibi hastalıklardan dolayı ölüyor" dedi.

Devamını oku...
Yemen’de salgın hastalıklara karşı sağlık projemiz başladı

Avrupa Yetim-Der, Yemen’de salgın haline dönüşen özellikle Kolera, İshal ve Solunum yolu hastalıklarının tedavisi için yeni bir projeyi daha başlatarak hayırseverlerin desteği ile daha çok kişiye ulaşmayı hedefliyor.

Devamını oku...
Arakanlı mazlumlara doktor ve ilaç desteği

Bangladeş’in Cox’s Bazar şehrindeki mülteci kamplarında kalan Arakanlılara yönelik insani yardım çalışmalarını her fırsatta sürdüren Avrupa Yetim-Der, ihtiyaç dolayısıyla Arakanlı mülteciler için Sağlık Taraması ve İlaç yardımına devam ediyor.

Devamını oku...
Arnavutluk’ta ki depremzedelere ilk yardımlarımız ulaştırıldı

Arnavutluk’ta meydana gelen deprem sonrası zorlu bir şekilde yaşamlarını sürdüren depremzedelerin acılarını hafifletmeye çalışan Avrupa Yetim-Der, gıda ve çeşitli yaşam malzemelerinden oluşan acil yardımları bölgeye Çarşamba gününden itibaren ulaştırdı.

Devamını oku...
Arakanlılar için "Sağlık Taraması ve İlaç Yardımı" kampanyası

Zor günler yaşayan Arakanlılar için Avrupa Yetim-Der, “Sağlık Taraması ve İlaç yardımı Kampanyası” başlatarak en az 2.000 kişinin Doktor muayenesinden geçirilerek ilaçlarının temin edilmesini hedefliyor.

Devamını oku...