Online Bağış

Fas'taki deprem mağdurlarına ilk yardımlarınız ulaştırıldı

17-09-2023, 02:56

Fas'ta meydana gelen 7 büyüklüğündeki deprem sonrası Avrupa Yetim-Der, felaket bölgesinde yardım çalışmalarına başlayarak afetzedelere acil ihtiyaçlarını karşılayacak yardımları ulaştırmaya başladı.

Fas'ta meydana gelen 7 büyüklüğündeki depremde yaklaşık 50 bin evin tamamen veya kısmen yıkıldığı bildirilirken Uluslararası İnsani yardım derneği Avrupa Yetim-Der, depremin merkez üssü Marakeş'in kırsal kesimlerinde yardım çalışmalarına başladı. Depremde can kaybının 2 bin 946, yaralı sayısının da 5 bin 674 olduğu belirtilmişti.

Uluslararası insani yardım kuruluşu Avrupa Yetim-Der, ilk etapta ulaştığı depremzedelere çeşitli gıda ürünlerinden oluşan yardım kolilerini ulaştırmayı başardı. Yemek pişirilmesi için tencere ve diğer araç gereçleri depremzedeler için tedarek eden Avrupa Yetim-Der, afet bölgesinde yaşayan depremzede mağdurlara yardımlar ulaştırmak için çalışmalarını sürdürüyor

Dünya genelinde din, dil, bölge, renk, ırk, mezhep ve meşrep ayırımı gözetmeksizin başta kimsesiz, yetim, öksüz çocuklar olmak üzere ihtiyaç sahiplerine ulaşmaya çalışan Avrupa Yetim-Der, binlerce Yetim ve ihtiyaç sahibine hayırseverlerin desteği ile yardımlar ulaştırmaya devam ediyor.

Fas ağır bir deprem afeti yaşadı. Bunun neticesinde binlerce insan hayatını kaybetti, enkaz altında kaldı veya yaralandı. Avrupa Yetim-Der'in depremzedelere yönelik dayanışma ve acil yardım çağrısı sonrası hayırseverler bağışta bulunarak depremzedelere yardım için Avrupa Yetim-Der'i aracı kılmıştı.

Depremin bilançosu ağır

Fas’ta 8 Eylül’de yerel saatle 23.10’da merkez üssü Marakeş kentine bağlı El-Huz bölgesi olan 7 büyüklüğünde deprem meydana gelmişti.

Deprem, Marakeş’in yanı sıra başkent Rabat ile Kazablanka, Meknes, Agadir ve Fes kentlerini de etkilemişti.

Fas İçişleri Bakanlığı, son verilere göre depremde can kaybının 2 bin 946, yaralı sayısının da 5 bin 674 olduğunu duyurmuştu.


Avrupa Yetim-Der’in deprem bölgesinde yaptığı yardım faaliyetlerine destek vermek isteyen hayırseverler aşağıdaki bilgileri kullanabilirler;

Banka bağış bilgileri:

Alıcı: Avrupa Yetim-Der

IBAN: DE16 6835 0048 0001 0931 78
BIC:   SKLODE66XXX

PayPal: info@yetim-der.eu

Telefon
00 49 7623 71 777 30
00 49 157 739 606 19

Sosyal Medya Adres Bağlantısı:
 
Facebook
  
İnstagram
   
Twitter