Online Bağış

Acil Yardım


“Kim darda kalmışa kolaylık gösterirse, Allah da Dünya ve Ahirette ona kolaylık gösterir. Kul, kardeşine yardım ettiği sürece, Allah da ona yardım eder.” (Hadis-i Şerif)

İklim felaketi, doğal afetler veya şiddetli çatışmalar sonucu ortaya çıkan durumlarda mağdur olan aile  veya bireylere yapılan yardımlardır. Bağışlarınız sayesinde mağdurların öncelikle temel gıda ihtiyaçları ve hijyen malzemeleri sağlanıyor. Duruma göre onlara koruyucu barınak ve hava şartlarına uygun kıyafetler sunuluyor. Hastalık veya salgın durumlarında sağlık taraması ve ilaç yardımında bulunuluyor.  

Tsunami, kasırga, sel, deprem, savaş veya ekonomik krizlerin meydana getirdiği mağduriyetlerin giderilmesi için Acil Yardım Fonu projemiz devreye giriyor. Partner kuruluşlar aracılığıyla da dünyanın dört bir yanındaki doğa ve insan kaynaklı felaketlere de bu sayede hızlı bir şekilde yardımlarınızı ulaştırabiliyoruz.

Acil Yardım çerçevesinde şu yardımlarda bulunuyoruz:

  • Temel Gıda Paketleri
  • Hijyen Paketleri
  • İlaç Kitleri
  • Geçici Barınaklar

Kurum olarak Acil Yardımlar sonrası da mağdur bölgelerde çalışmaya devam ediyoruz. Mağdurların tekrar hayatlarını kurması ve geçimlerini sağlaması için destek çalışmalarımızı yürütüyoruz.

Sen de hemen şimdi yardım et:

Bağış Yap