Online Bağış

Dönemsel İslami Yardım Projeleri


“Kim bir oruçluyu iftar ettirirse, oruçlu kadar sevap kazanır. Oruçlunun sevabından da hiçbir şey eksilmez.” (Hadis-i Şerif)

İslam’ın Ramazan ve Hac dönemi gibi mukaddes zaman dilimlerinde insanlar, kalplerine yerleşen rahmani duygular sayesinde ihtiyaç sahiplerine daha çok yardım etmek isterler. Yaşanan ilahi atmosferin yoğun duygusallığı insanları, ihtiyaç sahibi olanları daha çok anlama ve onlara yardım etmeye sevk eder. Onun içindir ki Ramazan ve Hacc döneminde müslümanlar daha fazla bağış yaparlar. Bizler de bu bağışları ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için köprü vazifesi görüyoruz. Ayrıca diğer islami ibadetlerin de mağdur insanların faydasına olması için partner kuruluşlar ile elimizden geleni yapıyoruz.

Allah’ın kendilerine rızık olarak verdiklerinden infak eden hayırseverler sayesinde geçen sene Ramazan Ayında, binlerce mağdur ve ihtiyaç sahibi ailenin iftar ve sahur sofralarına ortak olduk, bir nebze de olsa dertlerine derman olmaya çalıştık. Kurban döneminde de yine binlerce mağdur ve itiyaç sahibi ise sofralarında et görmüş oldu. 

Ve her yıl Ramazan Ayında, özellikle de sevabının yükdekliğine binaen son 10 gününde inananların Zekat’larını ve Fitre’lerini bütün cömertlikleri ile bağışladıklarına ve bunun her sene artarak çoğaldığına tanıklık ediyoruz.

Yıl boyunca bağışlanan Akika ve Adak kurbanlarını, açlığın yaşandığı bölgelere gönderiyor ve yine Fidye ve Kefaret bağışlarını kabul edip yoksulluğun yaşandığı bölgelere yardım olarak dağıtımını gerçekleştiriyoruz.

  • Ramazan: Hayırseverlere Ramazan ayı boyunca ihtiyaç sahibi ailelere gıda yardımında bulunma imkanını sağlıyor ve böylece sosyal dayanışmanın gerçekleşmesine aracı oluyoruz.
  • Fidye: Fidye ödeme seçeneğini, Ramazan ayında oruç tutamayan Müslümanlar sunuyoruz.
  • Kefaret: Kefaret ödeme seçeneği de, geçerli bir mazeret olmadan bilerek orucunu bozma durumunda ödemesi gereken meblağ için sunuyoruz.
  • Kurban: Kurban Bayramı boyunca Müslümanlar, dünyadaki yoksul ailelere taze et ulaştırmak için Hz. İbrahim’in (as) geleneğini takip etme imkanına sahip oluyorlar. Hayırseverler, çalıştığımız herhangi bir ülkedeki yoksul ailelere bu büyük hizmeti götürmek ve Kurban ibadetini yerine getirmek için büyük veya küçük baş Kurban bağışı yapabilirler.

Mağdur ve ihtiyaç sahibi komşularınıza uzak-yakın demeden her türlü yardımı yapınız:

Bağış Yap