Arakan İçin Acil Yardım Çağrısı

30-08-2017, 16:31

Avrupa Yetim-Der Genel Merkez "Arakan İçin Acil Yardım" çağrısında bulundu.

Myanmar Devleti ve Budist çetelerin son zamanlarda Arakan‘da Müslümanlara uyguladığı vahşeti telin eden Avrupa YETİM-DER, hayırseverleri Arakan’da ki Müslümanlara yardım etmeye davet etti.

Avrupa YETİM-DER Türkiye Gönüllü Temsilcisi Nurullah Günaydın, şu anda Arakan’da bir soykırım yaşandığını belirterek uluslararası kamuoyunun bu zulüm karşısında sessiz kaldığını aktardı.

Soykırımdan kaçan Arakanlıların sığındıkları kamplarda nüfusun giderek arttığına dikkat çeken Günaydın, "Gerçekten şu anda acil bir durum ortaya çıkıyor. Şu anda Arakan’lıların sığındığı kamplarda bir temsilcimiz bulunuyor. Son olayları bize an be an aktarıyor. Durum şu anda içler acısı. Acil olarak suya, gıdaya ve ilaca ihtiyaç var. Bu konuda Türkiye’deki hayırseverlerimize sesleniyoruz; Arakan için Avrupa YETİM-DER olarak her zaman yanınızdayız. Yardımlarınızı en kısa zamanda İnşallah oraya ulaştırmaya çalışacağız ve ulaştırmaya da devam edeceğiz." diye konuştu.

2016 yılından itibaren Arakan'da yardım çalışmalarına devam ettiklerini söyleyen Günaydın, "Şu ana kadar Arakanlıların sığındığı mülteci kamplarında 63 tane su kuyusu açtık ve açmaya da devam ediyoruz İnşallah. 2017’nin Ramazan ayı programı kapsamında iftar programı, gıda yardımı ve yetimleri giydirme projelerimizi Arakan’da gerçekleştirdik ve şu anda da devam ediyor.  Ayrıca 2017 Kurban Bayramı kapsamında da kurbanlarını Arakanlı mültecilerin kaldığı sığınma kamplarında kesmek isteyen hayırseverler varsa bizimle irtibata geçebilir. Kurbanlarını o kamplarda kesip oradaki fakir,  muhtaç ve mağdur duruma düşmüş olan insanlara ulaştıracağız." dedi.