Online Bağış

Avrupa Yetim-Der Genel Merkezi’nden önemli açıklama

07-01-2019, 16:21

Avrupa Yetim-Der Genel Merkezi olarak yaşanan son gelişmeler üzerine; Kurumumuzu ilk günden beri maddi ve manevi olarak destekleyen başta çok kıymetli hayırseverlerimizi, gönüllü temsilcilerimizi ve kamuoyunu bilgilendirmek ve aydınlatmak için bu açıklama gerekli görülmüştür:


Avrupa Yetim-Der Genel Merkezi olarak yaşanan son gelişmeler üzerine; Kurumumuzu ilk günden beri maddi ve manevi olarak destekleyen başta çok kıymetli hayırseverlerimizi, gönüllü temsilcilerimizi ve kamuoyunu bilgilendirmek ve aydınlatmak için aşağıdaki açıklama gerekli görülmüştür:

 1. Avrupa Yetim-Der Genel Başkan Yardımcısı Sayın Hüseyin ATEŞ kurumumuzdan istifa ederek Avrupa Yetim-Der ile süregelen hizmetlerine son vermişlerdir.
  Bu bağlamda Avrupa Yetim-Der ile beraber çalıştıkları zaman zarfında katkılarından dolayı kendilerine teşekkür eder, çalışmalarında başarılar dileriz.  
   
 2. Avrupa Yetim-Der iletişim bilgilerinde bugüne kadar yer alan +49 157 73 97 58 18 nolu Cep Telefonu (WhatsApp) Numarasının kurumumuz ile ilişiği kalmamıştır.
  Kurumumuzun yeni WhatsApp ve Cep Telefonu hattı şu şekildedir: +49 157 739 606 19
   
 3. Avrupa Yetim-Der Yönetim Kurulu almış olduğu “Kurumu Yeniden Yapılandırma Kararı” gereği olarak Almanya’nın muhtelif bölgelerinde gönüllü bölge temsilciliğimizi sürdüren;
  -    Serdar Şişman,  
  -    Cahit Ataş,
  -    Abdullah Kaya,
  -    Ali Acar,
  -    Nizamettin Aygan,
  -    Bozan Yetkin,
  -    Ramazan Ekineken,
  -    İzzet Altuntaş,
  -    Ramazan Kuyuldar,
  -    Süleyman Anlı,
  -    Bilal Tanrıverdi,
  -    Nurettin Balat,
  -    Erol Düşünceli,
  -    Yavuz Bor,
  -    Yusuf Burulday ile 01.01.2019 tarihi itibari ile beraber çalışmayı durdurma kararı almıştır.

  2011 yılından beri Avrupa Yetim-Der’i maddi ve manevi olarak destekleyen ve yine her türlü fedekarlığı yaparak Avrupa Yetim-Der’e büyük katkıları olan bu gönüllü bölge temsilcilerine teşekkür eder bundan sonraki yaşamlarında kendilerine başarılar dileriz.

 4. Avrupa Yetim-Der, yukarda sıralanan gönüllü bölge temsilcileri ve onlarla beraber çalışan gönüllü çalışma ekipleri ile KUMBARA çalışmasını durdurmuştur. Bu bölge temsilcilerimizin ve çalışma ekiplerinin sorumluluğunda bulunan ve üstünde Avrupa Yetim-Der’in etiketi olan tüm Kumbaralar ile derneğimizin 2019 yılının ilk saatlerinden itibaren ilişiği kesilmiş olup, kurumumuza geri dönüşü yapılmayan bu kumbaraların gayrı hukuki olduğunu beyan ederek sorumluluğun kurumumuza ait olmadığını kamuoyunun bilgisine sunarız. İlgili yazı gönüllü bölge temsilcilerine bir ay önce gönderilerek gerekli bilgilendirme yapılmıştır.

  2011 yılından beri bu bölgelerde KUMBARA kampanyamız ile bize maddi ve manevi destek olan tüm hayırseverlere teşekkür ederiz.   
       
 5. Avrupa Yetim-Der’in bazı sosyal medya hesapları maalesef 3. şahıslar tarafından ele geçirilmiştir. Bu adreslerden:   

  https://www.facebook.com/avrupayetimder1
  https://www.facebook.com/avrupayetimder


  uzantılı adresler Facebook yetkililerine bildirilmiş olup Avrupa Yetim-Der ile resmen ilişiği kesilmiştir. İlerki zamanlarda bu Facebook hesaplarından yapılacak paylaşımlardan Avrupa Yetim-Der mesul olmadığı gibi, kurumumuzun ismi uzantılı olan yukarıdaki Facebook hesaplarından yapılacak herhangi bir paylaşım ve bildirim ile ilgili anında hukuki takibat yapılacaktır. Kurumumuzla bağlantılı resmi sosyal medya hesaplarına www.avrupayetimder.com resmi web sayfasından ulaşabilirsiniz.

Kurumumuza ait güncel resmi sosyal medya hesaplarımız:
Yeni Facebook hesabımız: https://www.facebook.com/avrupayetimder2011/
Twitter hesabımız: https://twitter.com/AvrupaYetimder
Instagram hesabımız: https://www.instagram.com/avrupayetimder/
Youtube hesabımız: https://www.youtube.com/user/avrupayetimder

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Avrupa Yetim-Der Genel Merkez
Yönetim Kurulu