Online Bağış

Avrupa Yetim-Der, Arakanlı mültecilere umut olmaya devam ediyor

18-03-2019, 23:43

Uluslararası İnsani Yardım Kuruluşu Avrupa Yetim-Der, Arakanlı mültecilere yönelik başlattığı yardım seferberliğine devam ediyor. Dernek, şimdiye kadar binlerce Arakanlı mülteciye yardım ulaştırmayı başardı.

Myanmar sınırında bulunan Bangladeş’in Cox’s Bazar şehrindeki mülteci kamplarında kalan Arakanlılara yönelik insani yardım çalışmalarını aralıksız sürdüren Avrupa Yetim-Der, bölgeden meydana gelen sağlık krizleri haberlerinin ardından Arakanlı mülteciler için Sağlık Taraması ve İlaç yardımı kampanyası başlattı.

Arakanlılara yönelik yardımlar azaldığı için temizlik ve sağlıklı su sıkıntısı çeken Arakanlılar ciddi sağlık problemleriyle karşı karşıya kalıyor. Bunlardan da en çok etkilenen ise küçük çocuklar ve yaşlılar oluyor.

10 gün sürecek en az 2000 kişi faydalanacak

Olumsuz sağlık koşulları nedeniyle zor günler yaşayan Arakanlılar için Avrupa Yetim-Der’in başlattığı Sağlık Taraması ve İlaç yardımı kampanyasında en az 2000 kişinin Doktor muayenesinden geçirilerek ilaçlarının temin edilmesi hedefleniyor.

Avrupa Yetim-Der, Uzman Doktorlar nezdinde gerçekleştirdiği ve gerçekleşecek olan Sağlık kontrolleri ve İlaç temini için hayırseverlerden destek talebinde bulunurken bir kişinin muayene ve ilaç tedarikinin 8 € olduğu açıklandı.

Öte yandan Avrupa Yetim-Der açıklamasında, Kampalardaki Sağlık taramasının 10 gün boyunca devam edeceği belirtildi.

Hastalığa yakalanma riski çok fazla

Arakanlıların kaldığı kampta sağlıksız koşullar göze çarparken, derme çatma çadır ve barakalarda yaşayan insanların en büyük korkusu hastalıklara yakalanmak.

Lağım ve yağmur sularının karışarak yollarda akması ve çoğu yalın ayak olan insanların burada yürümek zorunda kaldığı kampta birçok sıkıntının yanı sıra altyapı yokluğu da büyük bir sorun olarak duruyor.

Sağlıksız koşullarda yaşam mücadelesi veren Arakanlı mültecilere yapılacak yardımlar için hayırseverlerin desteğini bekleyen Avrupa Yetim-Der bağış için gerekli iletişim ve banka bilgilerini şu şekilde açıkladı:

Banka Bağış Bilgileri:

Avrupa Yetim-Der
IBAN: DE16 6835 0048 0001 0931 78
BIC:   SKLODE66XXX

Resmi Web sayfası
www.avrupayetimder.com
info@avrupayetimder.com

Telefon
00 49 7623 71 777 30 (Sabit Hat)
00 49 157 739 606 19 (Yeni Cep Telefonu / WhatsApp)

Sosyal Medya
Facebbook:    https://www.facebook.com/avrupayetimder2011
Instagram:     https://www.instagram.com/avrupayetimder/
Twitter:         https://twitter.com/AvrupaYetimder