Online Bağış

Yemen’de salgın hastalıklara karşı sağlık projemiz başladı

12-12-2019, 12:33

Avrupa Yetim-Der, Yemen’de salgın haline dönüşen özellikle Kolera, İshal ve Solunum yolu hastalıklarının tedavisi için yeni bir projeyi daha başlatarak hayırseverlerin desteği ile daha çok kişiye ulaşmayı hedefliyor.

Yemen’e dayatılan savaş, ülkede birçok alanda insani dramın yaşanmasına sebep olurken sağlık hizmetlerinin de aksamasına neden oldu. Ülkede halk bir yandan açlıkla diğer yandan hastalıklarla mücadele ediyor.

Uluslararası İnsani Yardım Kuruluşu Avrupa Yetim-Der, savaşın ilk günlerinden bu yana mağdur Yemen halkının yaralarına bir nebze de olsa merhem olmak amacıyla ihtiyaç sahiplerine hem gıda hem de sağlık yardımları yapıyor.

Yemen’de “Acil Sağlık Taraması ve İlaç Temini” projesi kapsamında Zamar şehrindeki sağlık ocağında Sağlık Taraması projesi başlatıldı.

Yaygın bulaşıcı hastalıklar tedavi öncelikli

Özellikle Kolera, İshal ve Solunum yolu hastalıklarının tedavisine yoğunlaşılan projede, kirli içme suyu ve açlıktan dolayı bu hastalıkların Yemen’de daha sık görüldüğü belirtildi.

Hedef 1.000 kişiyi tedavi etmek

Projenin ilk etabı ‘Yemen için Acil Yardım Fonu'ndan karşılanırken, hayırseverlerin destekleriyle 1.000 kişinin sağlık taramasından geçirilip tedavi edilmesi hedefleniyor.

Yemen’de sağlık sistemi çökmek üzere

Öte yandan uzmanlar tarafından yapılan açıklamalara göre, Yemen’deki sağlık sistemi çökmek üzere. Halkın sağlık tesislerine erişimi oldukça sınırlı. Çünkü sağlık merkezleri ya zarar gördü ya tam kapasite olarak hizmet veremedi.

Yemen’li mağdurlara yönelik sağlık projelerinde öncü kurumlardan olan Avrupa Yetim-Der, daha öncede Hudeyde kentindeki Diyaliz Merkezine ulaştırmış olduğu Tıbbi Teçhizat desteği ile yüzlerce Böbrek hastasının diyaliz ihtiyacının karşılanmasını sağlamıştı.

Yaklaşık dört yıldır Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon tarafından süren bombardıman, saldırılar, buna eklenen hastalıklar ve yiyecek sıkıntısıyla Yemen’de bir insanlık dramı yaşanıyor. Yemen, ancak büyük bir saldırı veya toplu kıyım olduğunda gündemde yer bulabiliyor.

Hayırseverlerden destek talebi

Yemen’de 1 kişi için gerçekleştirilen “Sağlık Taraması ve İlaç Temini”nin maliyeti yaklaşık 10 Euro’yu buluyor.

Ağır savaş şartları ve sağlıksız koşullarda yaşam mücadelesi veren Yemen halkına yapılacak sağlık taraması ve ilaç yardımı için hayırseverlerin desteğini bekleyen Avrupa Yetim-Der'in bağış için gerekli iletişim ve banka bilgilerini şu şekilde:

 

Online Bağış içinhttps://avrupayetimder.com/spende/index.php?lang=tr

Yemen Sağlık taraması: 10 € (Bir kişi için)

Banka bağış bilgileri:
Alıcı: Avrupa Yetim-Der
IBAN: DE16 6835 0048 0001 0931 78
BIC: SKLODE66XXX

Resmi Web sayfası
www.avrupayetimder.com
info@avrupayetimder.com

Telefon
00 49 7623 71 777 30 (Sabit Hat)
00 49 157 739 606 19

Sosyal Medya
Facebbook:
https://www.facebook.com/avrupayetimder2011
Instagram:
https://www.instagram.com/avrupayetimder/
Twitter:
https://twitter.com/AvrupaYetimder