Online Bağış

Fakir Öğrencilere Kırtasiye Yardımı

11-02-2014, 11:20

Avrupa Yetim Der, Diyarbakırlı yetim ve mağdur öğrencilere Kuran-ı Kerim hediye etti, kırtasiye desteğinde bulundu.

Dünya'nın çeşitli yerlerinde yaptığı yardım faaliyetleriyle ismini duyuran uluslararası yardım kuruluşu Avrupa Yetim-Der, Diyarbakırlı yetim ve mağdur öğrencilere Kuran-ı Kerim hediye etti, kırtasiye desteğinde bulundu.

Yetim ve mağdurlara yönelik Türkiye ve Afrika’yı kapsayan kırtasiye yardım çalışmaları hakkında bilgi veren Avrupa Yetim Der Başkan Yardımcısı Hüseyin Ateş, 3 ay önce başlattıkları kampanya çerçevesinde Diyarbakır’da da yetim ve mağdur öğrencilere yönelik Kuran-ı Kerim hediye ettiklerini ve kırtasiye yardımında bulunduklarını kaydetti.

Barınma evlerinde kalan öğrencilerin yanı sıra fenni ilimler,  İslami temel bilgiler edinen öğrencilere de yardımda bulunduklarını ifade eden Ateş, söz konusu yardımları Avrupa’dan hayırseverlerin yaptıkları bağışlarla yaptıklarının altını çizdi. Dünyanın en büyük mülteci kamplarından Dadaap Kampı’nda da kırtasiye yardımlarının sürdüğünü ifade etti.

Avrupalı hayırseverlere yaptıkları yardımlardan ve sarf ettikleri emeklerinden dolayı teşekkür eden Ateş, daha çok muhtaç yetime ulaşmak destek beklediklerini kaydetti.