Online Bağış

Avrupa Yetim Der'den Engelli Çocuğa Yardım

01-05-2014, 03:03

Avrupa Yetim-Der İstanbul Kayaşehir'de yaşayan doğuştan yürüme engelli bir kız çocuğunun ailesini ziyaret ederek yardımda bulundu.

Yetim, Öksüz, ve Muhtaçlarla Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (Avrupa Yetim-Der) yardım çalışmalarına aralıksız olarak devam ediyor. Dünyanın birçok yerinde yardım faaliyetlerinde bulunan dernek, Türkiye’de de muhtaçlara umut oldu.

İstanbul Kayaşehir’de ikamet eden bugün ailesini önceden ziyaret eden Avrupa Yetim-Der Türkiye Temsilcisi ve Batman Umut-Der Gıda Bankası Genel Sekreteri M.Nurullah Günaydın, gerekli bilgileri aldıktan sonra dernek yetkileri ile görüşmesi neticesinde, yürümekte zorluk çeken 7 yaşındaki engelli küçük bir kıza umut olmak için gerekli çalışmalarını başlattıklarını dile getirdi.

Konu ile ilgili açıklama yapan Günaydın, “Ocak ayında bu ailemizi ziyaret ederek yerinde tespit etmiştik. Doğuştan engelli olan kızımıza yardım etmek için Avrupa Yetim-Der yetkileri ile irtibata geçerek Avrupa’daki hayırseverlerin katkılarıyla toplanan 3 bin TL maliyeti olan Yürüteç’i alarak hediye ettik. Ayakta kalmasını sağlayan yürüteçle sevinen küçük kızın sevincini görmek bizleri memnun etti.” dedi.

Günaydın, Avrupa Yetim-Der’in faaliyetleri hakkında bilgi vererek, “Merkezimiz Almanya’da, ama birçok yerde temsilciliğimiz ve üyemiz bulunuyor. Bize müracaatta bulunan ihtiyaç sahibi aileleri ziyaret ederek gerekli incelemeleri yapıyoruz. Ailenin hangi alanda ihtiyacı varsa, onları tespit ederek aileye yardımda bulunuyoruz. Engelli kızımızın da babası bu noktada bize bir başvuruda bulundu. Hayırseverlerin katkılarıyla cihazı alarak aileye teslim ettik. Avrupa Yetim-Der, kısa süre önce kurulmasına rağmen gerek yurt içerisinde ve gerek yurtdışında ihtiyaç sahibi insanların insani ihtiyaçlarını karşılamak için tüm imkanlarını seferber ediyor. İhtiyaç sahibi insanlar ile hayırseverler arasında köprü görevi yürüten Avrupa Yetim-Der'e yardım yapmak isteyenler Türkiye Temsilciliğinin, 0507 175 55 00 numaralı telefonda ulaşabilirler.” ifadelerini kullandı.İlgili Haberler