Online Bağış

Hilvanlı Kardeş Ailelere Yönetim Kurulundan Ziyaret

03-08-2014, 08:02

Avrupa Yetim-Der, kardeş aile projesi kapsamında Hilvan'da 6 yetimi bulunan bir aileyi ziyaret ederek nakdi yardımda bulundu.

Avrupa Yetim-Der, Şanlıurfa'ya bağlı Hilvan ilçesinde kardeş aile projesi kapsamına aldığı yetim bir aileyi ziyaret ederek nakdi yardım da bulundu.

Avrupa Yetim-Der Yönetim Kurulu Üyesi Necla Ateş ve Kadın Kolları Komisyon Üyesi Hanife Ökten, Bahçelievler Mahallesi’nde ikamet eden 6 çocuklu Rahime Yükkaldıran'ın evini ziyaret edip nakdi yardımda bulundular.

Yaptıkları yardım ile ilgili açıklama yapan Yetim -Der Yönetim Kurulu Üyesi Necla Ateş, ''2012 yılından beri faaliyet gösteren yardım kuruluşumuz, öncelikle kimsesiz, yetim, öksüz çocuklar olmak üzere her türlü ihtiyaç sahiplerinin yaşamsal temel ihtiyaçlarını (barınma, yemek, sağlık, eğitim, vb.) sağlayabilecek nitelikteki bütün hususlarda ayni, nakdi ve her türlü maddi ve manevi yardımlarda bulunmaktır.''dedi.

Türkiye’nin birçok ilinde kardeş aile projesi kapsamına aldıkları aileler bulunduğunu belirten Ateş, “Kardeş aileleri ziyaret etmek için Türkiye’ye geldik. Kardeş aile projesine aldığımız Hilvan'da ikamet etmekte olan 6 yetim annesi Rahime Yükkaldıran’ı ziyaret ederek kendilerine nakdi yardımda bulunup hayır dualarını aldık.''dedi. Ateş, ayrıca başka illerde bulunan bir çok aileyi de ziyaret ettiklerini belirtti.

Gazze’deki Müslümanlar için başlattıkları yardım kampanyasına da değinen Ateş, Avrupa Yetim-Der’in Gazze'de tükenen ve hayati öneme sahip olan tıbbi (ilaç, serum, antibiyotikler) malzemelerin alınması ve Gazze'deki sağlık kurumlarına ulaştırılması için yardım kampanyası başlattıklarını söyledi.(Mehmet Can Yardımcı-İLKHA)