Online Bağış

Kardeş Aile Ziyaretleri

01-09-2014, 10:40

Avrupa Yetim-Der, düzenli yardımda bulunduğu Kardeş Aile'lere ziyaretlerini sürdürüyor. Bu bağlamda Batman'da bulunan yetim aileleri ziyaret ederek nakdi yardımda bulundu.

Avrupa Yetim-Der, Türkiye’nin birçok ilinde kardeş aile projesi kapsamına aldıkları aileleri ziyarete devam ediyor...

Geislingen Temsilcimiz Nizamettin Aygan, Batman'da Sağlık ve Karşıyaka Mahallesi’nde ikamet eden yetim aileleri ziyaret ederek nakdi yardımda bulundu.

Yaptıkları yardım ile ilgili açıklama yapan Aygan, ''Biz Avrupa Yetim-Der olarak Türkiye’de bulunan 116 aileye aylık düzenli bir şekilde yardım etmekteyiz. Batman’da da 14 ailemiz var. Biz, Avrupa’daki hayırsever kardeşlerimizden hayırlarının devam ettirmelerini rica ediyoruz. Batman’daki manzarayı birebir gördüğümüzden dolayı biz duygulandık, fakirlerin durumunun iyi olmadığını yerinde gördük. Bu kardeşlerimiz için sizden yardım bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Yardımı alan yetim aileler ise, Avrupa Yetim-Der’e teşekkür ederek, yardıma gerçekten muhtaç olduklarını dile getirdiler.

Türkiye genelinde toplam 116 yetim ve muhtaç aileye düzenli olarak aylık yardım eden Avrupa Yetim-Der,  Batman’da 3 yetim aile, 7 kardeş aile ve 4 burslu öğrenci olmak üzere 14 aileye nakdi yardım ulaştırdı.