Online Bağış

Ermenek'teki Acılı Aileler Ziyaret Edildi

04-12-2014, 11:48

Ermenek Maden kazasında oğlunun cenazesinde giydiği yırtık lastikle Türkiye'yi ağlatan Recep Gökçe'ye Avrupa Yetim-Der, taziye ziyaretinde bulunarak yardımda bulundu.

Avrupa Yetim-Der’in göndermiş olduğu yardım kolilerini dağıtan dernek gönüllüleri,  Ermenek maden kazasında hayatını kaybeden oğlu Tercan Gökçe’nin cenazesinde giydiği yırtık lastik ayakkabıyla adeta mazlumların sesi olan baba Recep Gökçe’yi ziyaret etti.

Ermenek’in Kazancı Beldesi’nde oturan Recep Gökçe’yi ziyaret eden Avrupa Yetim-Der gönüllüleri, taziye ziyaretinde bulunarak mağdur aileye gıda yardımında bulundu.

Kendisine başsağlığı dileyen ve yardım eden Avrupa Yetim-Der gönüllerini evinde ağırlayan Recep Gökçe gönüllülere teşekkür etti.

O gün giydiği lastik ayakkabı hakkında konuşan Recep Gökçe, “Benim ayakkabım sadece o vardı. Başka giyecek bir şey bulamadım. Ama o olaydan sonra tüm Türkiye’den telefonlar aldım. Bana ayakkabı gönderdiler. Ama giymedim. Bozuk ve çamurlu yolumuzu yapsınlar ondan sonra o ayakkabıları giyerim.” dedi.

Kendisinin belediye tarafından bu hafta içi Ankara’ya gönderileceğini ifade eden Recep Amca, orada tam teşekküllü bir hastanede tedavi edileceğini belirtti.

Avrupa Yetim-Der gönüllüsü Ferit Akkuş ise taziyelerini belirterek, “Avrupa Yetim-Der Derneğinden geliyoruz, gerçekten bu faciaya çok üzüldük, Ancak bu olay cenabı Allah’ın bir takdiridir. Bunlar çalışırken mazlumca ölen insanlar, inşallah Allah onları şehitlerden kabul eder. Şimdi bize ve size düşen görev, onlardan emanet kalmış bu yavrularını İslami bir ahlak ve terbiye ile büyütürerek inşallah cennette Resullulah’ın sancağı altında kavuşur ve görüşürüz. Takdir Allah’ın elinde olduğu için sabrederseniz bu musibet için Allah’u Teâla sizlere bir çok mükâfat ve ecir verir.” dedi.