Online Bağış

Kızıltepeli Yetimlere Yardım

16-03-2015, 10:42

Avrupa Yetim-Der, Mardin'in Kızıltepe ilçesinde bulunan yetim ailelere nakdi yardımda bulundu.

Avrupa Yetim-Der, Türkiye’nin birçok ilinde 'Kardeş Aile Projesi' kapsamına aldıkları ailelerden Kızıltepe’deki 5 aileye Kızıltepe Rahmet Gıda Bankası aracılığı ile nakdi yardımda bulundu.  

Avrupa Yetim-Deri'n 'Kardeş Aile Projesi' kapsamında Kızıltepe’de ikamet eden 5 aileye gönderdiği bin 336 TL nakdi yardım, Kızıltepe Rahmet Gıda Bankası yetkilileri tarafından yetim ailelere teslim edildi.

Yardım yapılan Yetim ailelerden Selma Yavuz, 2 yıldır Avrupa Yetim-Der’in kendilerine yardım da bulunduğunu belirterek, "Eşim 5 sene önce vefat etti. 4 çocuğumla beraber ortada kaldım. Bin bir zorlukla çocuklarımı büyütmeye çalışıyorum. Gördüğünüz gibi evimizin damı çökmek üzere geçen sene bir odanın damı çöktü. Doğru dürüst ne bir kapı var ne de bir pencere Buraya 150 TL kira ödüyorum. Çaresizlikten burada kalıyoruz. Buna da şükür. Allah kendilerinden razı olsun yaklaşık 2 senedir Avrupa Yetim-Der bize yardımda bulunuyor onların sayesinde çocuklarımı geçindiriyorum. Rabbimden dileğim onları muvaffak etmesi ve öbür dünyada Resulullah (s.a.v.) ile el ele beraber olmalarıdır. Onlardan razıyız Allah'ta onlardan razı olsun."  temennisinde bulundu.İlgili Haberler