Online Bağış

Avrupa Yetim Der'den Yetimlere Nakdi Yardım

16-07-2015, 04:08

Avrupa Yetim-Der, 'Kardeş Aile Projesi' kapsamında Gaziantep'te bulunan yetim ailelere nakdi yardımda bulundu.

Avrupa Yetim-Der'in 'Kardeş Aile Projesi' kapsamında Gaziantep’te ikamet eden ailelere gönderdiği nakdi yardım, Gaziantep Umut Der yetkilileri tarafından bayram öncesi yetim ailelere teslim edildi.

Avrupa Yetim Der’in kendileri aracılığıyla bulunduğu nakdi yardımlarla ile ilgili açıklamalarda bulunan Gaziantep Umut Der Başkan Yardımcısı Mustafa Kaplan, Ramazan ayında Avrupa Yetim Der’in 'Kardeş Aile Projesi' kapsamında gönderdiği yardımları Umut Der olarak sahiplerine ulaştırdıklarını söyledi. Kaplan, Ramazan bayramı öncesi yetimlere yaptıkları yardımların yetimlerin sevinçlerine sevinç kattığını ifade etti.

Kaplan, “Yetimler ve eşini kaybetmiş olanlar Türkiye’de maalesef sahipsiz durumdalar. Bizim de yardımlarımızın bayrama denk gelmesi hem yetimlerin sevincini hem de bizim sevincimizi artırarak sevincimize sevinç kattı. Avrupa’da bulunan Avrupa Yetim Der’deki kardeşlerimize teşekkür ediyoruz. Onların gönderdikleri yardımları inşallah bundan sonra da sahiplerine ulaştırmaya devam edeceğiz.”ifadelerini kullandı.

Yardım yapılan aileler ise, kendilerine yardımda bulunan Avrupa Yetim Der’e yapmış oldukları yardımlardan dolayı teşekkür ederek, “Avrupa Yetim-Der bize bayramlarda yardımda bulunuyor.  Onların sayesinde çocuklarımı geçindiriyorum. Rabbim yardımları ile bizi unutmayan Avrupa Yetim-Der’den razı olsun.” temennisinde bulundular.