Online Bağış

Avrupa Yetim-Der'den Gazzeli Öğrencilere Kırtasiye Yardımı

30-07-2015, 05:52

Ambargolar sonucu birçok sorunla boğuşan, başta açlık ve susuzluğun yanı sıra ciddi anlamda Eğitim olanaklarından yoksun kalan Gazzelilere Avrupa Yetim-Der, Kırtasiye yardımında bulundu.

Ambargo altında, açlık, susuzluk gibi sorunlarla boğuşan Gazze halkı bir yandan da çocuklarını eğitebilmenin sıkıntısını yaşıyor.

Gazzelilere bir nebze de olsun el uzatmaya çalışan Avrupa Yetim-Der,  gerçekleştirdiği insani yardımlarına bir yenisini daha ekleyerek, eğitim-öğretim sezonunun başlangıcında, yetim ve ihtiyaç sahibi Gazzeli öğrencilere kırtasiye yardımında bulundu.

Çanta ve Kırtasiye yardımı alan yetimlerin yüzü gülüyor

Avrupa Yetim-Der’in Gazze’de yaptığı kırtasiye yardımını organize eden yetkililer, “Gazze’de 2015-2016 yılı eğitim dönemine günler kala çanta ve kırtasiye yardımı projesi çerçevesinde Gazze’de yetim, öksüz ve ihtiyaç sahiplerine kırtasiye yardımlarına başladık. Yetim ve muhtaç öğrencileri hedef alan bu çalışmamız, Gazzeliler için Avrupa Yetim-Der’in desteklediği projelerden biri. Çocuklarımızın yüzlerinin güldüğünü görüyoruz. Allah, bu yüzleri güldüren Avrupa Yetim-Der’e bağışta bulunan ve gönül veren herkesten razı olsun. Elleri gönülleri dert görmesin.” diyerek duada bulundu.

Yardıma muhtaç binlerce Yetim yardım bekliyor

Gazze’de ulaştıkları yüzlerce yetim ve yoksul öğrencinin yanı sıra binlercesinin daha yardıma muhtaç olduğunu belirten Avrupa Yetim-der Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Ateş, Kırtasiye yardımlarının ihtiyaç sahibi yetimlere ulaştırıldığını belirterek, başlattıkları kırtasiye kampanyasının hala devam etmekte olduğunu açıkladı.

Gerek kırtasiye, gerekse diğer kampanyalarda Avrupa genelinde destek veren duyarlı hayırseverlere teşekkür eden Ateş, Kırtasiye, Kurban, Kardeş Aile, Yetim Aile, Gıda Paketi ve Yetim Giydirme gibi kampanyalarının devam ettiğini ve bu kampanyalara katılımda bulunarak destek vermek isteyenlere aracılık yapmaktan mutluluk duyacaklarını sözlerine ekledi.

Ateş son olarak, Avrupa Yetim-Der’in yapmış olduğu yardımlar ve şu an devam eden kampanyalar hakkında bilgi almak isteyenlere kurum olarak bilgilendirmede bulunmaya hazır olduklarını söyledi.