Online Bağış

Avrupa Yetim Der'in Kırtasiye Yardımı Sürüyor

10-10-2015, 07:53

Avrupa Yetim-Der, Batman'da yetimler başta olmak üzere, toplam 80 ihtiyaç sahibi öğrenciye, kırtasiye yardımında bulundu.

Avrupa Yetim-Der, Batman’da Umut Kervanı Yardım Platformuna bağlı Umut-Der Batman Şubesi aracılığıyla yetim ve muhtaç yaklaşık 80 öğrenciye kırtasiye yardımında bulundu.

Konu ile açıklama yapan Avrupa Yetim-Der Türkiye Temsilci M. Nurullah Günaydın,  Avrupa Yetim-Der olarak ihtiyaç sahibi ailelere düzenli yardımlarda bulunduklarını belirterek, yaptıkları yardımlardan bir tanesinin de muhtaç ve yetim öğrencilere kırtasiye yardımı olduğunu söyledi.

Yeni  Eğitim-Öğretim yılının başlamasıyla birlikte öğrencileri de unutmayarak kırtasiye yardımlarında bulunduklarını ifade eden Günaydın,  yetimler başta olmak üzere toplamda yaklaşık 80 ihtiyaç sahibi öğrenciye kırtasiye yardımında bulunduklarını belirtti.

Günaydın, “2015-2016 yeni Eğitim-Öğretim yılı tüm öğrencilerimize hayırlı olsun. Avrupa Yetim-Der olarak her sene olduğu gibi, bu sene de yetimler başta olmak üzere ihtiyaç sahibi öğrencilerimize kırtasiye yardımı  yaptık. Geçen sene Diyarbakır’daki öğrencilerimize yardım etmiştik, bu sene Batman’da Umut-Der aracılığıyla yetim, fakir ve muhtaç ailelerin ihtiyaçlarını bir nebzede olsa giderdik. Bu konuda katkı sunan tüm hayırseverlerden Allah razı olsun, Allah hayırlarını kabul etsin.” dedi.