Online Bağış

Avrupa Yetim-Der Filipinler'de

27-10-2015, 08:15

Asya ülkelerinden Filipinler'de yaşayan yetim ve muhtaç ailelere ulaşan Avrupa Yetim-Der, pirinç ve çeşitli gıda yardımlarının dağıtımını yaparak insani yardım faaliyetlerine devam etti.

Almanya’da kurularak kısa sürede Avrupa ve Türkiye genelinde gönüllü temsilciliklerle faaliyet göstermeye başlayan Avrupa Yetim-Der ,Türkiye, Balkanlar, Filistin, Asya,  Afrika ve Dünya’nın birçok yerinde insani yardım sürdürme başarısını göstererek binlerce Yetim ve ihtiyaç sahibi aileye ulaştı.

Başta Yetimler olmak üzere ihtiyaç sahiplerine çeşitli organizasyonlarla yardım ulaştıran Avrupa Yetim-Der, Filipinler’de yaşayan yetim ve ihtiyaç sahiplerine pirinç ve çeşitli gıda yardımlarında bulundu.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Avrupa Yetim-Der Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Ateş, Filipinler’de yaşayan mağdur ve yetimlere yönelik yardım faaliyetlerinin devam edeceği belirtt.

 Ateş, dünyanın birçok yerinde olduğu gibi, Asya ülkelerine yönelik yardım faaliyetlerini de sürdürebilmeleri için imkan sahibi hayırseverlerin desteklerini beklediklerini belirterek, Avrupa Yetim-Der’e bağışta bulunanlara teşekkür etti.