Online Bağış

Afrika'da Yeni Su Kuyuları Açıldı

24-12-2015, 06:54

Avrupa Yetim-Der Afrika kıtasında yürüttüğü su kuyusu açma kampanyası dâhilinde 2 yeni kuyu daha açtı.

Avrupa Yetim-Der, Avusturya'nın Wels şehrinde bulunan Vahdet İlahi Grubu’nun albüm gelirlerini bağışlamasıyla Çad’da su kuyusu açtı.

Avrupa Yetim-Der bir taraftan ihtiyaç sahibi, mağdur, öksüz ve yetimlere yönelik çalışmalarını sürdürürken öte taraftan Afrika’da kuraklıktan dolayı zor günler geçiren insanların yoğunlukta olduğu bölgelerde su kuyuları açmaya devam ediyor.  Çad’da yeni açılan su kuyusunun Avrupa’daki İslami organizasyonlarda sahne alan Vahdet İlahi Grubu tarafından açtırıldığını söyleyen Avrupa Yetim-Der Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Ateş, “Çad’da Bougounine şehrinin Hilale köyünde su kuyusunu açan Vahdet İlahi Grubunun çıkardığı ‘Ey Efendim’ isimli albümden elde edilen gelirleri bağışlayarak bu hayrı gerçekleştirdi.” diye konuştu.

Ayrıca Avrupa Yetim-Der daha önce Kamerun’da da açtırdığı su kuyularına bir yenisini daha ekledi. Avusturya Wels’ten Elif Bakır ve Ailesi ile Muhammed ile Kadir Okutan’ın bağışlarıyla Kamerun’un bin 600 nüfuslu Malady köyüne yeni bir su kuyusu açıldı.

Başkan Yardımcısı Hüseyin Ateş, hayırseverlerin yaptıkları bağışlarla birlikte Afrika’da su kuyusu projelerine devam edeceklerini ifade etti.