Online Bağış

Kenya'lı Öğrencilere Eğitim Desteği

29-02-2016, 04:26

Kenya'da İHO Ebrar ve Avrupa Yetim Der tarafından mülteci kampındaki öğrencilere kırtasiye yardımı yapıldı ve Kur'an-ı Kerim hediye edildi.

Merkezi Hollanda'da bulunan Uluslararası Yardım Kurulusu IHO Ebrar ile Avrupa Yetim-Der, Kenya’nın Daadab Mülteci kampında ortaklaşa Kur’an-ı Kerim’li Kırtasiye Projesine imza attılar.

Avrupalı hayırseverlerin yardımlarını en doğru ve sağlam bir şekilde ihtiyaç sahiplerine ulaştırma çabası içinde olan her iki yardım kuruluşu; şimdi de anlamlı bir projeyi beraber gerçekleştirdiler.

Afrika'nın onlarca ülkesinde göç etmek zorunda kalan insanların barındığı dünyanın en büyük mülteci kampında 400 çocuğa, Kur’an-ı Kerimli kırtasiye yardımı ulaştırıldı.

Yardımı alan öğrencilerin sevinci gözlerinden okunuyordu. Böyle anlamlı bir yardımı kendilerine ulaştıranlara duacı olduklarını belirten öğrenciler, kendilerini unutmayan hayırseverlere teşekkürlerini ilettiler.

Yardımı ulaştıran Avrupa Yetim-Der Başkan yardımcısı Hüseyin Ateş ile IHO Ebrar Başkanı Dr. Abdurrahman Alpsoy, böyle anlamlı bir projeyle yetim ve fakir çocukların hem maddi, hem de manevi ihtiyaçlarını karşılamanın mutluluğu içinde olduklarını belirttiler. Hayırseverlerden bu gibi yardımlara ortak olmalarını ve yardımlarını esirgememelerini isteyen yetkililer bu projede katkısı olan tüm hayırseverlere teşekkür ettiler.