Online Bağış

Yetimlerle Dayanışma Gecesi'ne davet

21-12-2016, 04:53

Avrupa Yetim-Der, Avrupa genelinde yaşayan hayırseverlere hitap edecek Yetimlerle Dayanışma Gecesi programını 25 Aralık’ta gerçekleştirecek.

Öncelikle kimsesiz, yetim, öksüz çocuklar olmak üzere her türlü ihtiyaç sahiplerinin yaşamsal temel, her türlü maddi ve manevi yardımlarda bulunma gayreti içerisinde olan Avrupa Yetim-Der, Almanya’nın Wiesbaden şehri yakınlarında Yetimlerle Dayanışma Gecesi programı düzenleyecek.

Yetimler yararına düzenlenecek olan programa ilişkin bilgilendirmede bulunan Avrupa Yetim-Der Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Ateş, 2.si düzenlenecek olan Yetimlerle Dayanışma programına Avrupa’da yaşayan duyarlı tüm insanların davetli olduğunu belirtti.

Hayırseverler ailece davetli

Ateş, “Bu programın özellikle tatil dönemine denk gelmesi dolayısıyla aile ve çocuklarla beraber bu programa iştirak ederek orda içilecek bir çay ile dahi olsa katkıda bulunalım. Yetimlerle Dayanışma programında elde edilecek olan gelirin tamamı dünyanın dört bir yanında mağdur durumda olan yetimlerin ihtiyaçlarını karşılamak için kullanılacaktır. Amacımız, tatil döneminde özellikle Avrupa da yaşayan insanlarımızın bir nebze de olsa bu tür programlarla yardımlaşma ve dayanışmayı tekrar diri tutması ve gelecek nesillere öğretme ihtaycından dolayı böylesi programları düzenleme ihtyacı hissettik. Yetimlerle dayanışma gecesini düzenlememizdeki bir diğer amaç ise hayırsever ve yetimlere bu tür programlar aracılığıyla ulaşmaktır.” şeklinde konuştu.

Türkiye’den İlahi sanatçıları programa destek için gelecek

Yetimlerle dayanışma programında Kur’an ziyafeti, sohbetler ve Türkiye’den gelen ilahi sanatçılarının sunacağı ilahi ziyafeti olacağını ifade eden Ateş, “Avrupa Yetim-Der’in düzenleyeceği Yetimlerle Dayanışma programına iştirak edecek olan hayırseverlerden Allah razı olsun. Şimdiden tüm hayırseverlere teşekkür ediyorum.” dedi.

25 Aralık Pazar günü saat 13’de kermes 17’de ise programın başlayacağını söyleyen Ateş, ayrıntılı bilgi almak isteyenlerin 0049 157 739 758 18 numaralı telefona ulaşabileceklerini belirtti. Ateş, etkinliğin yapılacağı yerle ilgili adres bilgilerini; Messecenter Rhein-Mein Ardek Düğün Salonu,  Robert-Bosch-Straße 9, 65719 Hofheim-Wallau  (Almanya) olarak açıkladı.