Online Bağış

Ateş: Hedefimiz milyonlarca yetime ulaşmak

05-02-2017, 10:03

İtalya’nın Trieste şehrinde düzenlenen seminerde Avrupa Yetim-Der’in Avrupa, Türkiye, Myanmar, Filistin, Balkan Ülkeleri, Afrika ve Asya ülkelerinde yaptığı yardım faaliyetlerini anlatan Hüseyin Ateş, Kurum olarak, hedeflerinin dünya üzerinde yaşayan milyonlarca yetime ulaşmak olduğunu söyledi.

Avrupa Yetim-Der Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Ateş, kurumlarının Dünya çapında yürüttüğü insani yardım faaliyetleriyle ilgili İtalya’nın Trieste şehrinde tanıtım ve bilgilendirme programında konuşurken, yardımların hayırseverler tarafından yapılan bağışlar aşamasından Yetim, Öksüz ve mağdurlara ulaşma aşamasına kadar yaşanan süreci anlattı.

Yetim, Öksüz, mağdur ve yardıma muhtaçlar ile ilgili yaşanan mağduriyetlerden şahit oldukları olayları aktaran Ateş, ciddi manada insani yaşam standartlarının altında hayatta kalma mücadelesi veren ihtiyaç sahiplerinin hayat mücadelesini anlatırken vicdan sahiplerini duygulandıran gerçekte yaşanmış ve yaşanmaya devam eden durumlardan anekdotlar aktardı.

"Hedefimiz milyonlarca yetime ulaşmak"

Kurum olarak, hedeflerinin dünya üzerinde yaşayan milyonlarca yetime ulaşmak olduğunu hepsine olamasa da imkanlar dahilinde daha çok yetime ulaşmak olduğunu söyleyen Ateş, yetimlerin ümmetin imkan sahibi olan Müslümanlarına emanet oldukları hatırlatmasında bulundu.

Avrupa Yetim-Der yetkilileri tarafından, Gıda, Yetim giyindirme, Kardeş aile, Yetim edinme, Öğrenci bursu, Kırtasiye yardımı, Katarak ameliyatı, Su kuyusu, Ramazan ve Kurban yardımları projeleri ile ilgili bilgilendirme yapıldı. Kurumun Genel Başkan Yardımcısı Ateş, bu yardımları yaparken gerçek manada ihtiyaç sahiplerine ulaşmak için gerekli çalışmaları yürütürken son derece hassas olduklarını belirterek hayırseverlerin bağışladığı 1 kuruşun dahi hesabının Allah katında olan mesuliyetinin endişesini taşıyarak çalışmalarını yürüttüklerini söyledi.

Programın sonunda Avrpa Yetim-Der Almanya Ingolstadt gönüllü temsilcisi Murat Korkutata tarafından Trieste Said-i Nursi Camii adına Mahmut Enün’e teşekkür plaketi takdimi yapıldı.