Online Bağış

Avrupa Yetim-Der'den Mültecilere Alışveriş Çeki

22-03-2017, 14:15

Almanya’nın birçok eyaletinde zor durumda olan mültecilere insani yardımlar ulaştıran Avrupa Yetim-Der, Lörrach şehrine bağlı Maulburg kasabasında mültecilere alışveriş çeki, öğrencilere kırtasiye ve çocuklara oyuncak yardımında bulundu.

Avrupa Yetim-Der, Almanya’nın farklı eyalet ve şehirlerinde zor durumda olan mültecilere yardım ulaştırmaya devam ediyor. Kurum, geçtiğimiz yıllarda Almanya’nın Sachsen ve Sachsen-Anhalt eyaletlerinde meydana gelen sel felaketinden dolayı mağdur durumda kalan selzedelere de yardımda bulunmuştu.

Asya, Afrika ve Balkanlar gibi coğrafyalardan çeşitli nedenlerden dolayı Almanya’ya göç etmek zorunda kalan mültecilere yardımda bulunan Avrupa Yetim-Der, Dünya’nın birçok ülkesinde insani yardım çalışmaları yürüterek yetim ve ihtiyaç sahiplerine umut oluyor.

Almanya’nın Baden Württenberg eyaletine bağlı Lörrach şehrinin Maulburg kasabasında bir mülteci kampında hayata tutunmaya çalışan mültecilere Avrupa Yetim-Der Genel Başkanı Murat Korkut ve Yardımcısı Hüseyin Ateş tarafından alışveriş çeki, öğrencilere kırtasiye ve çocuklara oyuncak yardımında bulundu.

Alman yetkiliden Avrup Yetim-Der'e teşekkür

Korkut ve Ateş mültecilerin yaşam koşulları hakkında Alman yetkililerden bilgi aldı. Mülteci kampı müdürü Lothar Schlath, yapılan yardımlardan dolayı kurum yetkililerine teşekkürde bulunurken, zor durumda kalmış insanlara karşı Avrupa Yetim-Der’in gösterdiği duyarlılık ve önemsemeyi takdirle karşıladığını belirtti.

Avrupa’da mağdur kalmış Mültecilere yardımlar devam edecek

Maulburg’daki mülteci kampında bulunan aile ve bireylerin neredeyse tamamına yardımda bulunduklarını söyleyen Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Ateş, uluslararası alanda faaliyet yürüten bir kurum oldukları hatırlatmasında bulunarak, daha önce Almanya’nın çeşitli bölgelerinde ve Fransa’da da yardım çalışması yaptıklarını Avrupa’da da mağduriyet ve sıkıntı yaşayan insanlara ulaşmaya devam edeceklerini ifade etti.

Kurumun Genel Başkanı Murat Korkut ise yardıma muhtaç durumdaki mültecilere helal et için alışveriş çeki projesini önümüzdeki günlerde uygulamaya geçireceklerini, Ramazan ayı içinde mültecilere toplu iftar yemeği ikramı planladıklarını açıkladı.

Avrupa’da yaşayan hayırseverlere çağrıda bulunan Ateş ve Korkut, helal yiyecek sıkıntısı çeken mültecilere daha iyi şartlarda yardım yapabilmek için desteğe ihtiyaç duyduklarını belirterek yapılan yardımlarda destek sunan hayırseverlere de teşekkürde bulundular.