Online Bağış

Avrupalı Hayırseverlerin Kurbanları Türkiye'de

02-09-2017, 12:18

Avrupa Yetim-Der, 2017 kurban kesim programını gerçekleştirdiği Batman’da, Avrupalı hayırseverlerin bağışladığı kurbanlar kesilerek Türkiye geneli binlerce aileye dağıtılacak.

Yılın belli dönemleriyle sınırlı kalmayarak, yaptığı yardım çalışmalarıyla binlerce yetim, öksüz, muhtaç ve fakire ulaşarak hizmetlerini sürdüren Avrupa Yetim-Der, 2017 kurban kesim programını gerçekleştirdiği Batman'da, Avrupalı hayırseverlerin bağışladığı kurbanlar bayramın birinci günü kesildi.

Kesilen kurbanlıklar bir gün dinlendikten sonra paketlenerek başta Batman olmak üzere Türkiye geneli binlerce yetim, öksüz ve muhtaç aileye dağıtılmaya başlandı.

Avrupa Yetim-Der, 2017 kurban programı çerçevesinde Türkiye, Afrika, Balkanlar, Arakan ve Filistin'de Kurban Bayramı boyunca kurban kesip, muhtaçlara et dağıtım faaliyetlerine bayramın dördüncü gününe kadar devam edecek.

Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Avrupa Yetim-Der Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Ateş, “Avrupa Yetim-Der olarak 2017 Türkiye kurban programı çerçevesinde Batman'dayız. Avrupalı hayırseverlerimizin Avrupa Yetim-Der’e bağışladığı yüzlerce kurban hisselerinin kesimini yaptık. Şu anda paketleme ve dağıtımı yapılacak. Avrupa’daki hayırseverlerimize teşekkür ederiz. Allah kendilerinden razı olsun. Batman ve Türkiye genelinde hedefimiz 10 bin yetim ve mağdur aileye kurban eti ulaştırmaktır. Bu da 10 bin aile ile sınırlı kalmıyor. Hayırseverlerimize iş düşüyor. Ne kadar gezersek o kadar mağdurun durumunu görüyoruz. Avrupa Yetim-Der olarak inşallah bundan sonraki çalışmalarımız devam edecek.” ifadelerini kullandı.

"Arakan’da acil yardım dağıtımlarımız oldu"

Kurban 2017 programı dâhilinde sadece Türkiye’nin olmadığını belirten Ateş, “Başta Afrika, Asya, Balkan ülkeleri ve Filistin’de kurbanlar kesiliyor ve dağıtımları yapılıyor. Arakan için de kurban çalışmalarımız ayrıca var. Birkaç gün önce Arakan’da acil yardım dağıtımlarımız oldu. Arakan için acil yardım projemiz daha devam ediyor. Buradan tüm hayırseverlerimize teşekkür ediyoruz. Rabbim kendilerinden razı olsun. Ayrıca Avrupa Yetim-Der olarak tüm İslam ümmetinin Kurban Bayramı'nı tebrik ediyoruz. İslam ümmetinin birlik ve vahdetinin sağlanmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ederiz.” şeklinde konuştu.

IHO-EBRAR Batman’da yüzlerce kurban kesti

Merkezi Hollanda’da bulunan Uluslararası Yardım Kuruluşu IHO EBRAR'ın da çalışmalarına da değinen Ateş, gerçekleştirdiği kurban eti dağıtım programı kapsamında, Batman’da kesilen kurbanların Türkiye genelinde yüzlerce muhtaç aileye dağıtılacağını belirtti.

Ateş, “Uluslararası Yardım Kuruluşu Avrupa Yetim-Der ve IHO EBRAR ile beraber Batman’da kesimlerimizi yapıyoruz. IHO EBRAR olarak Hollanda, Belçika ve İngiltere’den bağışlanan kurbanlar Türkiye genelinde yüzlerce aileye ulaştırılacak. Tabi yüzlerce aile yetersizdir. İnşallah Hollanda, Belçika ve İngiltere bulunan hayırseverlerimizden daha da yardım bekliyoruz. Bu yardım kuruluşları sadece kurban ile bilinmemelidir. Bu kuruluşlar yılın 365 günü çalışmalarını sürdürüyor. IHO EBRAR olarak Filistin, Asya, Afrika ve Balkan ülkelerinde kurban 2017 programımız devam ediyor.” dedi