Online Bağış

Kurban Çalışmaları Kamuoyu İle Paylaşıldı

21-09-2017, 10:33

Avrupa Yetim-Der, Kurban Bayramı’nda gerçekleştirdiği yardım projeleriyle ilgili kamuoyu bilgilendirmesi yaparak, 40 farklı nokta, Asya, Afrika ve Avrupa (Mülteciler ve Balkan ülkeleri) kıtalarında on binlerce yetim ve muhtaç aileye dağıtılan yardımların başarılı bir şekilde ulaştırıldığı açıklamasını yaptı.

Yetim, mağdur ve ihtiyaç sahibi ailelere çeşitli bayram yardımları (Yetim giydirme, Bayram harçlığı) ve kurban eti ulaştıran Avrupa Yetim-Der, Kurban 2017 programıyla ilgili açıklamada bulunarak ‘Kurban bayramı’ dönemini başarılı bir şekilde nihayete erdirdiklerini açıkladı.

Kurban programı dahilinde başta Türkiye olmak üzere Asya, Afrika, Balkan Ülkeleri, Filistin ve Kıtlık yaşayan Afrika ülkelerinden Somali, Etiyopya, Kenya, Sudan, Yemen ve son günlerde özellikle insanlık dışı olayların yaşandığı Arakan’lı ihtiyaç sahiplerine Kurban yardımlarını ulaştıran Avrupa Yetim-Der’in Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Ateş, hedeflerinin sadece Kurban döneminde değil her zaman ihtiyaç sahiplerinin yanında yer almak olduğunu belirtti.

Kurban yardımlarıyla birlikte dua ve selam

Ateş, “İhtiyaç sahibi ailelere Avrupa’da yaşayan hayırseverlerin selam ve dualarıyla birlikte yardımlarını ulaştırmakla birlikte Yetim ve mağdur ailelerin de dua ve selamlarını hayırseverlere ulaştırdık.” dedi. Ateş, “Kurban döneminde gerçekten karşılaştığımız tablolarda ve birebir yaşadığımız olaylarda ihtiyaç sahibi ve mağdur ailelerin bazılarının kurban bayramında dahi kapıları çalınmamıştı. Bu ailelere kurban etlerini ulaştırmanın yanı sıra onları ziyaret etmek gibi bir görevide yerine getirdik.” ifadelerini kullandı.

Hayırsever ve Gönüllü Temsilcilere teşekkür

Avrupa Yetim-Der olarak bu görevi gönül rahatlığıyla yerine getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen Ateş,  “Başta gönüllü temsilcilerimize teşekkür ediyoruz. Allah kendilerinden razı olsun. Her zaman olduğu gibi Kurban döneminde de büyük emek ve enerji sarfettiler. Bir nebze o yetim ve mağdur ailelere kurban etinin ulaşması için canı gönülden çalışmalarını yürüttüler. Hayırseverlerimize de teşekkür ediyoruz, Avrupa Yetim-Der’i hayırseverler ile ihtiyaç sahipleri arasında köprü kılıp bizi vekil tayin ettiler. Bizlerde bu görevimizi yerine getirmenin huzurunu yaşıyoruz.” değerlendirmesini yaptı.

Avrupa Yetim-Der sorumluluğunun bilincinde çalışmalarını yürütüyor

Ateş, “Avrupa Yetim-Der olarak mutluyuz çünkü Dünya’nın 40 farklı noktasında kurbanlarımızı kestik. Sevinçliyiz çünkü 10 binlerce aileye kurban eti ulaştırmayı başardık. Kapıları çalınmayan o mağdurları yetim aileleri ziyaret edip hal hatırlarını sorduk. Bizler Avrupa Yetim-Der olarak işimizin bilincindeyiz, kurban döneminde Türkiye başka olmak üzere, Filistin’de ve Afrika’da yüzlerce yetim çocuğu giyindiderek bayram öncesi onlara bayram mutluluğu yaşattık. Hayırseverlere ve gönüllü temsilcilerimize tekrardan teşekkür ediyoruz. Allah kendilerinden razı olsun.” açıklamasında bulundu.

Arakan’a yönelik İnsani Yardım çalışmaları Acil konumda
Myanmar hükümeti ve Budist çetelerin Arakanlı Müslümanlara yönelik zulüm ve yerinden etme çabaları sonucu mağdur durumda kalan Arakanlılara da değinen Ateş, “Arakan’da özellikle belirtmek istediğimiz bir diğer husus ise, Arakan’daki insani kriz üzerine yaşanan mağduriyet ve zulümlerden dolayı yüzbinlerce Arakanlı zor durumda kalmış vaziyette. Bizler de Avrupa Yetim-Der olarak Arakan’a yönelik acil yardım çalışmalırımızı tüm hızıyla sürdürüyoruz, daha fazla mazlum Arakanlıya ulaşmak ve dertlerine az-çok merhem olmak için hayırseverlerimizin Arakan’a desteklerini beklediğimizi ifade etmek iseriz.” şeklinde konuştu.