Online Bağış

Avrupa Yetim-Der Batman'da Yetimlerin Yüzünü Güldürdü

11-07-2018, 11:22

Avrupa Yetim-Der, Batman'da 150 yetim ve mağdur çocuğu giydirerek yüzlerini güldürdü.

Avrupa Yetim-Der ile Batman Umut Kervanı, 'Yetim Giydirme Projesi' kapsamında Batman'da 150 yetim ve mağdur çocuğa giyim ve ayakkabı yardımında bulunarak, bayram öncesi yüzlerini güldürdü.

Yaptıkları yardım faaliyeti hakkında açıklamada bulunan Avrupa Yetim-Der Türkiye Koordinatörü M. Nurullah Günaydın, Ramazan ayı dolayısıyla 'Yetim Giydirme Projesi' kampanyası çerçevesinde Batman'da 150 yetimi giydirdiklerini söyledi.

Yetimleri sevindirmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Günaydın, "Avrupa Yetim-Der olarak her sene olduğu gibi bu sene de Ramazan ayında bayram öncesi 'Yetim Giydirme Projesi' kapsamında Türkiye'deyiz. Bu projemiz sadece Türkiye'de değil, Arakan'da, Afrika'da, Balkan ülkelerinde ve Filistin'de de inşallah bu yardımlarımızı gerçekleştireceğiz. Batman'da yetim, mağdur ailelerin çocuklarını mağazaya getirdik. Burada çocuklar istedikleri şekilde elbise ve ayakkabılarını beğenip aldılar. Projemiz kapsamında yardımlarımız devam edecektir. Bize desteklerini esirgemeyen hayırseverlere teşekkür ediyoruz." dedi.

Kendilerine giysi ve ayakkabı yardımı yapılan yetim çocuklar sevinçlerini dile getirerek, bayramlıklarını almanın mutluluğunu yaşadıklarını belirttiler.