Online Bağış

Avrupa Yetim-Der Yetimleri sevindirmeye devam ediyor

08-08-2019, 10:53

Kurban Bayramı öncesi "Yetim Giydirme" Projesi kapsamında Türkiye’de bulunan Avrupa Yetim Der heyeti, Diyarbakır, Şanlıurfa ve Bingöl’de onlarca yetim ve ihtiyaç sahibi çocuğun bayram sevincine ortak oldu.

Avrupa Yetim-Der'in Türkiye'deki yardım programları devam ediyor. Dünyanın çeşitli ülkelerinde hayır faaliyetlerinde bulunanın Uluslararası İnsani Yardım Kuruluşu Avrupa Yetim-Der heyeti, Kurban Bayramı öncesi "Yetim Aile" Projesi kapsamında Türkiye’de ki, Diyarbakır, Şanlıurfa ve Bingöl gibi bazı illerde onlarca yetim çocuğu giydirdi.

Giysiden ayakkabıya kadar bayramlıklarını kendileri seçen yetim çocuklar bayramlıklarına kavuşmanın sevincini yaşarken, aileleri ise Avrupa Yetim-Der yetkililerine teşekkür etti.

Yaptıkları Yetim Giyindirme projesi ile ilgili açıklamalarda bulunan Avrupa Yetim-Der, Dünyanın bir çok bölgesinde olduğu gibi Kurban Bayramı süresince Türkiye'deki çalışmalarını da sürdüreceklerini belirtti.

Kurumdan yapılan açıklamada, Yardım faaliyetleri çerçevesinde, birçok yetim aileye ulaşılarak çeşitli insani yardımlarda bulunulduğu ifade edildi. Kurban Bayramı süresinde Türkiye'nin değişik illerinde yardım ve tespit çalışmalarını sürdürecek olan Avrupa Yetim-Der, Kurban Bayramında da vekaletini aldığı Kurbanların kesimini gerçekleştirip yetim ve muhtaçlara dağıtımını yaparak yardım çalışmalarını devam ettirecek. 

Dünya genelinde Kurban Bayramı boyununca yardım çalışmaları devam edecek

Kurban programı dahilinde başta Türkiye olmak üzere Balkan Ülkeleri, Yemen ve özellikle insani dramların yaşandığı Afrikalı ve Arakan’lı ihtiyaç sahiplerine Kurban yardımlarını ulaştıracak olan Avrupa Yetim-Der, hayırseverlerin destekleri doğrultusunda Yetim ve mağdurlara insani yardımlar ulaştırmaya devam edecek.