Online Bağış

Avrupa Yetim-Der'den Elazığ Depremi için ACİL YARDIM çağrısı

26-01-2020, 21:33

Avrupa Yetim-Der, Elazığ’da meydana gelen depremde mağdur olan depremzedeler için yardım kampanyası başlatarak, hayırseverlerin destekleriyle yardım organizasyonu çalışmalarına başladı. Depremde şimdiye kadar 38 kişi hayatını kaybederken 1607 kişi de yaralandı.

Elazığ'ın Sivrice ilçesinde, 6.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Başta, Malatya, Bingöl, Diyarbakır, Tunceli olmak üzere Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Karadeniz bölgesindeki birçok ilde, Irak ve Suriye’nin kuzeyinde hissedilen deprem, Elazığ ile Malatya'da yıkıma neden oldu.

Depremde ilk belirlemelere göre Elazığ'da ve Malatya'da 38 kişi yaşamını yitirirken, depremzede halkın büyük çoğunluğunun çadırlarda kalması gerektiği belirtiliyor.

Avrupa Yetim-Der depremzedelere yardım için harekete geçti

Yaşanan bu deprem felaketine duyarsız kalmayan Uluslararası insani yardım kuruluşu Avrupa Yetim-Der, Elazığ merkezli yaşanan deprem felaketi sonrasında depremzedelerin barınma, gıda ve temel ihtiyaç malzemeleri gereksinimlerini karşılamak için hayırseverlerin destekleriyle acil yardım kampanyası başlattı.

Deprem bölgesine acil yardımları ulaştırmak için gerekli çalışmaların başlatıldığını kaydeden Avrupa Yetim-Der, "Elazığ merkezli deprem sonrasında edinilen ilk bilgiler sonucunda bölgede öncelikli olarak, temel ihtiyaç malzemeleri, barınma, battaniye ve gıda gibi temel ihtiyaç malzemelerine gereksinim duyuluyor. Bizlerde Avrupa Yetim-Der olarak hemen harekete geçerek depremzedelerin yaralarını sarmak için çalışmalara başlamış bulunmaktayız." açıklamasında bulundu.

Depremzedelere yardım ve destek için:

Acil Yardımlar için: https://avrupayetimder.com/spende/index.php?lang=tr

Banka bağış bilgileri:
Alıcı: Avrupa Yetim-Der
IBAN: DE16 6835 0048 0001 0931 78
BIC: SKLODE66XXX

Resmi Web sayfası
www.avrupayetimder.com
info@avrupayetimder.com

Telefon
00 49 7623 71 777 30 (Sabit Hat)
00 49 157 739 606 19

Sosyal Medya
Facebbook:
https://www.facebook.com/avrupayetimder2011
Instagram:
https://www.instagram.com/avrupayetimder/
Twitter:
https://twitter.com/AvrupaYetimder