Online Bağış

Avrupa Yetim Der Palu'da Yardım Dağıttı

06-09-2013, 08:43

Avrupa Yetim Der, Palu'da fakir ve muhtaç ailelere gıda yardımında bulundu.

Fakir ve muhtaç ailelerin ihtiyaçlarını karşılayamaya çalışan Avrupa Yetim-Der, yardımlarına devam ediyor. Avrupa Yetim Der, gıda kolilerini Palu'da ve Karasalkım köyünde ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.

Yardım paketlerini fakir ailelere ulaştıran Avrupa Yetim-Der'in Almanya-Stuttgart Temsilcisi Hamza Yılmaz, yardımlar nedeniyle hayırsever insanlara teşekkür etti. Yılmaz, "Yardımlar fakir ve muhtaç sahiplerine ulaştığı için Allah'a hamd olsun, zira hayırseverler aracığıyla bizler o mazlumların hayır dualarını kazanmaktayız. Bizler sadece durumu en acil olan ailelere gıda paketi dağıtabildik, daha nice maddi anlamda ihtiyaç sahipleri var ki bunlarında en kısa zamanda ihtiyaçları giderilmesi gerekiyor.''dedi

Bölgede çok sayıda fakirin olduğunu ve yardımlarının sınırlı kaldığını ifade eden Yılmaz, yardım faaliyetlerinin çoğalması gerektiğini söyledi.

Yardım dağıttığı yerlerde bazı muhtaç ailelerin bilgilerini not alan Yılmaz, bu ailelere imkanları nispetinde yardımda bulunacaklarını ifade etti.