Online Bağış

Yemen


Yemen'de "1.000 Aileye UN" Kampanyası

Avrupa Yetim-Der, "1.000 Aileye UN" Kampanyası ile Yemen için yeni bir yardım çalışması başlattı. BM'nin, "Yemenliler açlık çekmiyor, açlıktan ölüyor" açıklaması, Yemen'deki insani krizin ulaştığı boyutu göstermesi açısından manidar.

Devamını oku...
Yemen'e Ekmek Kampanyası

Avrupa Yetim-Der, "Yemen'e Ekmek" kampanyası ile Yemen için başlattığı "Günlük 5 bin ekmek dağıtımı" projesine devam ediyor. Hedef, daha az maliyetle daha çok ihtiyaç sahibibe ulaşmak.

Devamını oku...
"YEMEN'e UN" Kampanyası

Avrupa Yetim-Der, "YEMEN'e UN" Kampanyası ile Yemen için yeni bir yardım çalışması başlattı. BM'nin, "Yemenliler açlık çekmiyor, açlıktan ölüyor" açıklaması, Yemen'deki insani krizin ulaştığı boyutu göstermesi açısından manidar.

Devamını oku...
Yemen'e Ekmek Kampanyası

Avrupa Yetim-Der'in, aylar önce başlatmış olduğu "Yemen'e Ekmek Kampanyası" devam ediyor. Yemen'de günlük 5 bin ekmek dağıtımının gerçekleştirildiği kampanya ile şimdiye kadar yüzbinlerce ekmek dağıtımı gerçekleştirildi.

Devamını oku...
Avrupa Yetim-Der hasta düşen çaresiz Yemenli mağdurları tedavi ediyor

Uluslararası İnsani Yardım Kuruluşu Avrupa Yetim-Der, ambargo ve dayatılan savaşla büyük zorluklar yaşayan Yemen’de salgın haline dönüşen özellikle Kolera, İshal ve Solunum yolu hastalıklarının tedavisi için başlattığı sağlık taraması projesine devam ediyor.

Devamını oku...
"Savaş değil, kolera gibi hastalıklar Yemen'de en çok ölüm sebebi"

Uluslararası Kızıl Haç Komitesi (ICRC) Orta Doğu'daki Sözcüsü Sara Zukari: "Yemen'de her gün birçok insan çatışma ve savaş yüzünden değil kolera gibi hastalıklardan dolayı ölüyor" dedi.

Devamını oku...
Avrupa Yetim-Der’den Yemenli hastalara Tıbbi destek

İnsani yaşam koşullarının gün geçtikçe zorlaştığı ve ağır koşullar altında yaşamaya çalışan Yemenli yüzlerce böbrek hastasına hizmet veren Hudeyde Diyaliz Merkezine Avrupa Yetim-Der tarafından Tıbbi Techizat desteği sağlandı.

Devamını oku...
Yardımlarımız mağdur Yemen halkına ulaşmaya devam ediyor

Yemen savaşının başladığı ilk günlerden beri mağdur Yemen halkının yanında olmaya devam eden Avrupa Yetim-Der, Yemen ile ilgili başlatmış olduğu yardım kampanyaları çerçevesinde hayırsevelerin bağışlarını Yemen'e ulaştırmaya devam ediyor.

Devamını oku...