Arakanlı mazlumlara doktor ve ilaç desteği

11-12-2019, 10:03

Bangladeş’in Cox’s Bazar şehrindeki mülteci kamplarında kalan Arakanlılara yönelik insani yardım çalışmalarını her fırsatta sürdüren Avrupa Yetim-Der, ihtiyaç dolayısıyla Arakanlı mülteciler için Sağlık Taraması ve İlaç yardımına devam ediyor.

Uluslararası İnsani Yardım Kuruluşu Avrupa Yetim-Der, Arakanlı mültecilere yönelik başlattığı yardım seferberliğine devam ediyor. Dernek, şimdiye kadar binlerce Arakanlı mülteciye yardım ulaştırmayı başarırken, daha önce gerçekleştirdiği “sağlık taraması ve ilaç temini” projesini bölgedeki talep ve zaruri ihtiyaçtan dolayı yeniden başlattı.

Bangladeş'teki derme çatma çadırlarda kalan, kadın yaşlı ve çocukların sağlığının yetersiz beslenme nedeniyle de tehdit altında olduğuna dikkat çekilirken, Avrupa Yetim-Der’in Sağlık taraması, Gıda yardımı, Battaniye, hijyenik Su kuyusu ve daha birçok proje ile Arakanlı yetim ve mültecilere insani yardımlarda bulunduğu belirtildi.

Arakanlı hastaların muayene ve ilaç tedariki ortalama 10

Avrupa Yetim-Der, Uzman Doktorlar nezdinde gerçekleştirdiği ve gerçekleşecek olan Sağlık kontrolleri ve İlaç temini için hayırseverlerden destek talebinde bulunurken bir kişinin muayene ve ilaç tedarikinin 10 € olduğu açıklandı.

Hayırseverlerden destek talebi

Sağlıksız koşullarda yaşam mücadelesi veren Arakanlı mültecilere yapılacak yardımlar için hayırseverlerin desteğini bekleyen Avrupa Yetim-Der bağış için gerekli iletişim ve banka bilgilerini şu şekilde açıkladı:

Online Bağış içinhttps://avrupayetimder.com/spende/index.php?lang=tr

Sağlık taraması: 10

Banka bağış bilgileri:
Alıcı: Avrupa Yetim-Der
IBAN: DE16 6835 0048 0001 0931 78
BIC: SKLODE66XXX

Resmi Web sayfası
www.avrupayetimder.com
info@avrupayetimder.com

Telefon
00 49 7623 71 777 30 (Sabit Hat)
00 49 157 739 606 19 (Cep)

Sosyal Medya
Facebbook:
https://www.facebook.com/avrupayetimder2011
Instagram:
https://www.instagram.com/avrupayetimder/
Twitter:
https://twitter.com/AvrupaYetimder