Online Bağış

Evden çıkamayan yaşlı ve hastalara yardımlarımız devam ediyor

31-03-2020, 15:53

Korona virüsünün tüm Dünya'da ve Türkiye'de etkisini artırmasıyla birlikte 65 yaşının üzerinde ki vatandaşlara sokağa çıkma yasağı getirilirken Avrupa Yetim-Der, Türkiye’de yaşlı ve ihtiyaç sahiplerine gıda ve hijyen yardımı ulaştırmaya başladı.

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de koronavirüs nedeniyle tedbirler sürüyor. Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve dünyanın dört bir tarafına yayılan korona virüsü, Türkiye'de de olağanüstü tedbirlerin alınmasına neden oluyor. 

Bu tedbirler kapsamında 65 yaş ve üzerindekilere sokağa çıkma yasağı getirilirken zor durumda kalan yaşlı ve ihtiyaç sahiplerine Avrupa Yetim-Der aracılığıyla insani yardımlar ulaştırılıyor.

Şanlıurfa’da yaşayan 65 yaş üstü yaşlılara ulaştırılan gıda ve hijyen ürünleri Avrupa Yetim-Der’e hayır severler tarafından yapılan bağışlarla gerçekleştirilirken kurum, bağışta bulunan hayırseverlere teşekkürde bulundu.

Avrupa Yetim-Der uyarmıştı

Koronavirüs nedeniyle geçtiğimiz günlerde bir basın açıklaması yayınlayan Avrupa Yetim-Der, konu ile ilgili şu açıklamalarda bulunmuştu:

Dünya Koronavirüs salgınıyla savaşırken maalesef virüs bütün hızıyla yayılmaya devam ediyor. Sosyal ve ekonomik hayatı derinden etkileyen salgın ve yansımaları Yetim, mağdur ve ihtiyaç sahiplerini de etkilemeye başladı.

 “Değerli Hayırseverler,

Dünya genelinde hızla yayılarak ölümlere ve ciddi sağlık sorunlarına yol açan Koronavirüs salgınına karşı Avrupa Yetim-Der olarak sizlere birkaç tavsiyede bulunmak istiyoruz:

Bulunduğunuz ülkelerdeki Sağlık bakanlığı ve bağlı kuruluşların belirlediği önleyici tedbirler gibi karantina ve ve diğer hususlara dikkat edilmesini istirham ediyoruz.

Koronavirüs’ün en belirgin bulaşma özelliklerinden olan yakın mesafe ve temas olmaması için mümkün mertebe dışarıya çıkmamaya gayret edelim.

Mecrubi hallerden dolayı dışarı çıkılması gerekmiş ise, yakın temastan kaçınmak ve en az 1.5 metre şeklinde önerilen mesafeyi muhafaza etmeye çalışılalım.

Yaşlılarımız ile kronik hastalığı bulunan insanların market ve eczane ihtiyaçlarının karşılanmasına elimizden geldiğince yardımcı olalım.

Yetim ve mağdur durumda olan ihtiyaç sahiplerine her zamankinden daha çok sahip çıkarak zaruri ihtiyaçlarının karşılanması için yukarıda belirtilen hususlara dikkat edilecek şekilde yardımda bulunmayı unutmayalım.

Koronavirüs salgını aynı zamanda beşer olduğumuzu, başkalarını düşünmemiz gerektiğini de hatırlattı. Tek başımıza yaşamıyoruz bu dünyada. Dünyanın başka bir yerindeki hastalık da vuruyor ve başka bir yerdeki açlık da bizi vuracak. İşte bu yüzden paylaşmayı, dinlemeyi, empati yapmayı asla ihmal etmeyelim.

Kendi hayatımızı düşündüğümüz kadar yetim ve mağdurlar başta olmak üzere yaşlılarımızı ve kronik hastalığı bulunan insanlarımızı da düşünelim. Tekrardan “Biz” olmanın farkına varalım.

Zor bir süreç olduğu kadar, toplumsal dayanışma ve yardımlaşmanın da zirvede olması gereken bu günlerde, sadaka ve dua’ya herzaman olduğu gibi daha fazla önem verelim. Tedbirlerimizle beraber bela ve musibetlerden korunmak için sadakalarımızı verelim ve Merhametlilerin en merhametlisi olan şan-ı yüce Rabbimize (cc) dualarımız ile sığınalım."

İnsani Yardımlar için:
https://avrupayetimder.com/spende/index.php?lang=tr

Banka bağış bilgileri:
Alıcı: Avrupa Yetim-Der
IBAN: DE16 6835 0048 0001 0931 78
BIC: SKLODE66XXX
Resmi Web sayfası
www.avrupayetimder.com
info@avrupayetimder.com
Telefon
00 49 7623 71 777 30 (Sabit Hat)
00 49 157 739 606 19

Sosyal Medya
Facebbook:
https://www.facebook.com/avrupayetimder2011
Instagram:
https://www.instagram.com/avrupayetimder/
Twitter:
https://twitter.com/AvrupaYetimder