Online Bağış

Yemen'e Ekmek Kampanyası

04-10-2021, 11:12

Avrupa Yetim-Der, "Yemen'e Ekmek" kampanyası ile Yemen için başlattığı "Günlük 5 bin ekmek dağıtımı" projesine devam ediyor. Hedef, daha az maliyetle daha çok ihtiyaç sahibibe ulaşmak.


2015 yılından beri süregelen amansız savaş, her türlü ambargo ve kuşatma ile adeta ölüme terkedilen Yemen halkı için Avrupa Yetim-Der'in başlattığı "Yemen'e Ekmek" kampanyası tüm hızıyla devam ediyor. Avrupa Yetim-Der, Yemen halkına imkanları çerçevesinde yardım etmek için hayırseverlere tekrar çağrıda bulundu.

5€ ile 100 Ekmeğin bağışlanabileceğini ifade eden kurum yetkilileri, hedeflerinin daha az maliyetle daha çok ihtiyaç sahibine ulaşarak şu anda günlük 5 bin ekmek dağıtımını daha da fazlalaştırma olduğu ifade edildi.

Kurum yetkilileri tarafından "Savaşın yol açtığı açlık ve hastalık gibi etkenlerle kırılan Yemen halkına imkanlarımız çerçevesinde yardım etmek İslami ve insani sorumluluğumuzdur" hatırlatılmasında bulunularak hayırseverlere birkez daha #YemeneEkmek kampanyasına katılma çağrısında bulunuldu.