Online Bağış

Avrupa Yetim-Der'den Kobanili Mültecilere Yardım

06-10-2014, 01:49

Dünya genelinde yaptığı yardımlarla yetim, fakir ve muhtaçların yüzünü güldüren Avrupa Yetim-Der Kobanili mültecilerin de yüzünü güldürdü.

Avrupa Yetim-Der dünya genelinde yaptığı yardımlara ara vermeden devam ediyor. Yetim ve fakirlerin umudu olmaya devam eden Avrupa Yetim-Der Kobani'den Türkiye'ye sığınan mültecilere yardımda bulundu.

Avrupa Yetim-Der Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Ateş, yapılan yardımlarla ilgili bilgi vererek, Şanlıurfa'nın Suruç  ilçesine yerleşen yüzlerce aileye Kurban eti, gıda ve temizlik malzemesi dağıttıklarını dile getirdi.

Yapılan yardımlarla ilgili bir açıklama yapan Avrupa Yetim-Der Stuttgart gönüllü temsilcisi Mustafa Özata, "Yardım dağıtmaya gittiğimiz ailelerin durumu içler acısı. Elektrik yok, su yok. 20 kişilik bir aile bir odada sadece bir minder üzerinde yatıyordu.” dedi.

Avrupa'da bulunan iş adamlarına seslenen Özata, “Suruç'ta bulunan mültecilerin yatak, çocuk bezi, mama, su ve gıda paketlerine acil ihtiyaçları var. Yardımlarını bizden esirgemeyen hayır sahiplerine teşekkürlerimizi sunarız.” şeklinde konuştu.