Online Bağış

Çad'da Su Kuyusu Açıldı

02-02-2016, 10:30

Avrupa Yetim-Der, Dünya'nın farklı bölgelerinde sürdürdüğü hayırlı çalışmalarını Çad'da da devam ettiriyor. Su kıtlığı yaşayan Çad'a Avrupa Yetim-Der tarafından su kuyusu açtırıldı.

Fakirlik, açlık, yetimlik ve muhtaçlık olan yerlerde yürüttüğü yardım çalışmalarıyla ismini duyuran Avrupa Yetim-Der İnsani yardım faaliyetlerine devam ediyor. Büyük kısmı sahra çölü ile kaplı olan Çad’a daha önce açtırdığı su kuyularına bir yenisini ekleyen Avrupa Yetim-Der, Avusturya’nın Innsbruck şehrinde faaliyet gösteren Said-i Nursi Camii’nin katkılarıyla açtırdığı su kuyusuna Said-i Nursi Camii’nin ismini verdiği belirtildi.

Avrupa Yetim-Der’in çalışmalarıyla ilgili bilgilendirmede bulunan Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Ateş, Çad’da daha önce de ihtiyaçtan dolayı su kuyusu açtırdıklarını ifade etti. Ateş, Avusturya İnsbruck Said-i Nursi Camii’nin katkılarıyla açtırılan su kuyusuna kuyuyu açtıran Caminin ismini verdiklerini söyledi. Avrupa Yetim-Der olarak Dünya’nın birçok bölgesinde faaliyet yürüttüklerini, başta yetimler olmak üzere, öksüz ve ihtiyaç sahibi mağdur insanlara yönelik yardım çalışması yaptıklarına dikkat çeken Ateş, hayırseverlerin Avrupa Yetim-Der’e yapacakları bağışlar neticesinde hayırlı insani çalışmalarının devam edeceğini vurguladı.