Online Bağış

Avrupa Yetim-Der Uganda’lı Yetimleri Sevindirdi

25-04-2018, 14:14

Avrupa Yetim-Der, Uganda'nın başkenti Kampala'dan 400 kilometre uzaklıkta bulunan Avanda Orphanage okulundaki 200 yetime kırtasiye ve giyim yardımında bulundu. Kurum, Uganda’da bir çok projeyi hayata geçirecek.

Dünya genelinde başta yetim ve öksüz çocuklar olmak üzere ihtiyaç sahiplerine yardım elini uzatan Avrupa Yetim Der, Afrika'nın en yoksul ülkelerinden biri olan Uganda'da yardım çalışmalarına devam ediyor.

Yapılan yardımla ilgili bilgi veren Avrupa Yetim-Der Genel Başkan yardımcısı Hüseyin Ateş, bölgeye gönderdikleri yardım ekibi ile Uganda’da yaşayan yetim ve öksüzlere yönelik bir çok projeyi gerçekleştirmeyi hedeflediklerini belirtirken, Avanda Orphanage School okulunda okuyan 200 kadar yetime kırtasiye yardımında bulunduklarını söyledi.

Yetim çocuklar için giyim ve bayramlık hediyesi verdiklerini de dile getiren Ateş, “Daha önce ziyaret ettiğimiz Uganda’da büyük mağduriyetlerin söz konusu olduğunu gördük. Bunun üzerine Ramazan ayı öncesinde bu bölgelerde yaşayan ihtiyaç sahiplerine yardım elinin uzatılması gerektiği kararını alarak yardım ekibimizi bölgeye gönderdik” dedi.

Ateş, Avrupa Yetim-Der yardım ekibinin, Afrika ülkesi Uganda’da Ramazan öncesi birçok projeyi gerçekleştireceğini vurguladı. Ateş, yardım ekibinin “Gıda Yardımı, Kırtasiye Yardımı, Yetim Giydirme, Mağdur ailelere bisiklet yardımı (Aile bütçelerine katkı için bu bisikletler taşımacılık işinde kullanılacak), Adak ve Akika kesimi ile Sünnet” projelerini hayata geçireceklerini belirtti.