Online Bağış

Uganda


Avrupa Yetim-Der Uganda’lı Yetimleri Sevindirdi

Avrupa Yetim-Der, Uganda'nın başkenti Kampala'dan 400 kilometre uzaklıkta bulunan Avanda Orphanage okulundaki 200 yetime kırtasiye ve giyim yardımında bulundu. Kurum, Uganda’da bir çok projeyi hayata geçirecek.

Devamını oku...
Ramazan Kumanyalarımız Uganda'da

Avrupa Yetim Der, Uganda'nın başkenti Kampala'da Müslümanların yoğun yaşadığı bölgede Ramazan kumanyası dağıttı. Ayrıca, Kampala'da 976 öğrencili kapasiteli 'Kibuli Demonstration Muslim Scholl' isimli okuldaki öğrencilere iftar yemeği verildi.

Devamını oku...
"Su Kuyusu Yoksa Bataklıktan Su İçiyorlar"

Orta Afrika ülkelerinden Uganda'ya yardım için giden Avrupa Yetim Der, hayırseverlerin desteğiyle 4 Su kuyusunu açtı, 3 tanesinin de temelini attı.

Devamını oku...
Yasin Börü Medresesi Eğitime Başladı

300 kişi kapasiteli Medrese, geçtiğimiz günlerde düzenlenen programla dua ve salâvatlarla eğitime başladı.

Devamını oku...
Yasin Börü Medresesi Tamamlandı

Avrupa Yetim Der Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Ateş, şehid Yasin Börü'nün (16) isminin yaşatılacağı 300-400 öğrenci kapasiteli Medresenin yapımının tamamlandığını belirterek, "İnşallah 3 Mart'ta Uganda'ya gidip 7 Mart'ta hizmete açacağız" dedi.

Devamını oku...
Yasin Börü'nün İsmi Uganda'da Yaşatılacak

Avrupa Yetim Der, Yasin Börü'nün (16) ismini Uganda'da yaptıracağı medreseye verecek.

Devamını oku...
Uganda'ya Kırtasiye Yardımı

Avrupa Yetim-Der'in başlattığı Kur'an-ı Kerim hediyeli kırtasiye kampanyası, Kur'an bekleyen öğrencilere umut oldu. Uganda'daki okullarda ilk dağıtımı gerçekleştirilen Kur'an-ı Kerim'e sahip olan öğrenciler büyük sevinç yaşadı.

Devamını oku...
Avrupa Yetim-Der Afrika'da 2 Su Kuyusu Daha Açtı

Avrupa Yetim-Der, Afrika kıtasında açtığı su kuyularına yenilerini ekleyerek yardım bekleyen insanların umudu olmaya devam ediyor.

Devamını oku...
Said-i Nursi Camii Afrika'da Su Kuyusu Açtı

Almanya'nın Darmstadt şehrinde faaliyet yürüten Said-i Nursi Camii, Avrupa Yetim-Der aracılığıyla Afrika'da su kuyusu açtırdı. Açılan su kuyusundan bin 400 kişinin faydalanacağı belirtildi.

Devamını oku...
Avrupa Yetim-Der Aracılığı İle Uganda'da Su Kuyusu Açıldı

Susuzluk ve kuraklığın etkili olduğu Afrika'da su kuyuları açmaya devam eden Avrupa Yetim-Der, bir su kuyusunu daha, Almanya'nın Wiesbaden şehrindeki Vahdet Camii müdavimi hayırseverlerin katkılarıyla, Uganda'da hizmete açtı.

Devamını oku...
Avrupa Yetim-Der'den Afrika'da Sünnet Organizasyonu

Avrupa Yetim-Der, düzenlediği sünnet organizasyonuyla Ugandalı çocukları sünnet ettirdi.

Devamını oku...
Avrupa Yetim-Der Afrika'da Su Kuyusu Açtı

Ramazan ayı boyunca binlerce yetim, öksüz ve ihtiyaç sahibine ulaşarak çeşitli yardımlarda bulunan Avrupa Yetim-Der, Afrika'da daha önce açtığı su kuyularına bir yenisini ekledi.

Devamını oku...
Kırtasiye Kampanyası

Afrika'da ve Dünya'nın çeşitli yerlerinde hayırlı organizasyonlara imza atan Avrupa Yetime-Der, Uganda'da okuyan Yetim ve yoksul çocuklar için Kur'an-ı Kerim ve Kırtasiye kampanyasını başlattı.

Devamını oku...
Avrupa Yetim-Der'den Afrikalı Yetimlere İftar

Avrupa Yetim Der, Uganda'nın başkenti Kampala yakınlarındaki Kavonoz Yetimhanesinde düzenlediği iftar programıyla yüzlerce yetimi aynı sofrada buluşturdu.

Devamını oku...
Avrupa Yetim-Der Uganda'da su kuyusu açtı

Avrupa Yetim-Der, yetim ve muhtaçlar yararına hazırladığı projelerine bir yenisi ekleyerek, Uganda'da 250 hanenin faydalanacağı su kuyusu açtı.

Devamını oku...
Kurban 2012: Avrupa Yetim-Der Uganda'da

Kurban 2012 kampanyası bünyesinde Avrupa Yetim-Der Uganda'daydı.

Devamını oku...
Avrupa Yetim-Der'den Teşekkür

Avrupa Yetim-Der, kurban bağışları ile ümmetin mazlumlarına umut olmaya devam eden hayırseverlere müteşekkirdir.

Devamını oku...