Online Bağış

ad


Yemen’de salgın hastalıklara karşı sağlık projemiz başladı

Avrupa Yetim-Der, Yemen’de salgın haline dönüşen özellikle Kolera, İshal ve Solunum yolu hastalıklarının tedavisi için yeni bir projeyi daha başlatarak hayırseverlerin desteği ile daha çok kişiye ulaşmayı hedefliyor.

Devamını oku...
Arakanlı mazlumlara doktor ve ilaç desteği

Bangladeş’in Cox’s Bazar şehrindeki mülteci kamplarında kalan Arakanlılara yönelik insani yardım çalışmalarını her fırsatta sürdüren Avrupa Yetim-Der, ihtiyaç dolayısıyla Arakanlı mülteciler için Sağlık Taraması ve İlaç yardımına devam ediyor.

Devamını oku...
Arakanlılar için "Sağlık Taraması ve İlaç Yardımı" kampanyası

Zor günler yaşayan Arakanlılar için Avrupa Yetim-Der, “Sağlık Taraması ve İlaç yardımı Kampanyası” başlatarak en az 2.000 kişinin Doktor muayenesinden geçirilerek ilaçlarının temin edilmesini hedefliyor.

Devamını oku...
Avrupa Yetim-Der Sri Lanka’lı Selzedelerin imdadına yetişti

Avrupa Yetim-Der, Hint Okyanusu'ndaki ada ülkesi Sri Lanka' da meydana gelin sel felaketinden dolayı zor durumda kalan onlarca Sri-Lanka’lı aileye Gıda ve Hijyen paketi yardımında bulundu.

Devamını oku...
Avrupa Yetim-Der 2019 Kurban dönemi hazırlıklarına başladı

Avrupa kıtasında yaşayan hayırseverlerin desteğiyle her yıl Yetim, yoksul ve yardıma muhtaç ailelere yönelik Kurban organizasyonu gerçekleştiren Avrupa Yetim-Der, bu bayram da Afrika, Asya ve Balkan ülkeleri ile Yemen ve Türkiye başta olmak üzere Dünya’nın birçok bölgesinde Kurban organizasyonları düzenleyecek.

Devamını oku...
Avrupa Yetim-Der Ramazan Ayı faaliyetlerini kamuoyuna açıkladı

2011 yılından beri Dünya’nın birçok yerinde Yetim, Öksüz, mağdur, fakir ve muhtaçlara yaptığı yardımlarla ismini duyuran Avrupa Yetim-Der, 2019 yılı Ramazan ayı faaliyetlerini kamuoyu ile paylaştı.

Devamını oku...
Avrupa Yetim-Der’den Karadağ’a ‘Kış Yardımı’

Karadağ’ın kuzey bölgesi son 50 yılın en soğuk ve yağışlı kışını yaşarken, Uluslararası İnsani Yardım Kuruluşu Avrupa Yetim-Der, zorlu koşullar altında yaşam mücadelesi veren yetim ve mağdur 100 aileye Gıda ve Kışlık ihtiyaç yardımlarını ulaştırmayı başardı.

Devamını oku...
Avrupa Yetim-Der Arakanlı kadınları üretime yönlendiriliyor

Avrupa Yetim-Der, Bangladeş'in Cox's Bazar kentindeki kamplarda yaşamlarını sürdüren Arakanlı kadınlar için dikiş nakış kursu açtı.

Devamını oku...
Arakanlılar için 2. Çadır Köyü açılışı gerçekleştirildi

Avrupa Yetim-Der tarafından Bangladeş'in Cox's Bazar kentindeki kamplarda kalan mazlum Arakanlılar için 60 çadır ev, 2 mescit ve 3 su kuyusunun içerisinde bulunduğu 2. Çadır Köyü Projesinin açılışı gerçekleştirildi.

Devamını oku...
Avrupa Yetim-Der'den Arakanlılara insani yardım

Avrupa Yetim-Der tarafından Bangladeş'in Cox's Bazar kentindeki kamplarda kalan Arakanlı mültecilere hijyen malzemeleri ile gıda yardımında bulunuldu.

Devamını oku...
Bangladeş'teki Yetim çocuklara yardım

İhtiyaç sahiplerine hayırseverlerin yardımlarını ulaştırmak üzere yola çıkan Avrupa Yetim-Der ekibi, Bangladeş'in başkenti Dakka'da kimsesiz 120 çocuğa hijyen ve kırtasiye malzemesi dağıttı, gıda yardımında bulundu.

Devamını oku...
Genel Merkez'den “Yetimler İçin Dayanışma Gecesi 2018” Duyurusu

Avrupa Yetim-Der Genel Merkez'inden 29.12.2018 Cumartesi günü düzenlenecek olan etkinliğin iptali ile ilgili bir açıklama yayınlandı. İlgili açıklama:

Devamını oku...
Avrupa Yetim-Der Ramazan yardımlarına başladı

Avrupa Yetim-Der, mübarek Ramazan ayı münasebetiyle yardım çalışmalarını hızlandırdı.

Devamını oku...
Avrupa Yetim-Der 2018 Fitre Bedellerini Belirledi

Rahmet iklimi Ramazan ayında da Avrupa Yetim-Der, fitre ve zekatlarınızla umut olmaya devam edecektir.

Devamını oku...
Avrupa Yetim-Der Arakanlılar İçin Önemli Projeleri Hayata Geçirdi

​Avrupa Yetim-Der, Bangladeş'teki mülteci kamplarında kalan mazlum Arakanlılar için çadır köyü, mescit, güneş enerjili ışıldak ve dikiş atölyesi gibi önemli projeleri hayata geçirdi. UNICEF yetkilileri Avrupa Yetim-Der'e kamptaki Arakanlıların sorunları ile ilgili bilgi verdi.

Devamını oku...
Avrupa Yetim-Der, Arakanlı Mülteci Kamplarında

Arakanlı mültecilerin sıcak yemek, barında, giyim, gıda, içme suyu ve hazır yiyecek gibi zaruri ihtiyaçlarını insani yardımlarla hafifletme amacıyla Bangladeş’teki kamplara ulaşan Avrupa Yetim-Der heyeti kamplardaki yardım çalışmalarına başladı.

Devamını oku...
Avrupa Yetim-Der Arakanlı Mülteciler İçin Bangladeş'e Gidecek

Avrupa Yetim-Der, Arakanlı Müslümanların yaralarını sarmak için başlattığı çadırkent ve birçok insani yardım projesini yerinde inceleme ve açılışını yapmak için Bangladeş'teki kamplara gidiyor.

Devamını oku...
Karadağ’a Sığınan Mültecilere Yardım

Avrupa Yetim-Der, Karadağ Plav şehrine bağlı Gusinye kasabasında mülteci kampında 25 yıldır zorlu koşullar altında yaşam mücadelesi veren 150 aileye Gıda ve Kışlık ihtiyaç yardımlarını ulaştırmayı başardı.

Devamını oku...
Yetimler İçin Dayanışma Etkinliği 2017

Avrupa Yetim-Der’in tüm gelirleri Yetim, Öksüz ve mağdurlar yararına kullanacağı “Yetimler İçin Dayanışma Gecesi” hayırseverlerin katılımlarıyla gerçekleşti.

Devamını oku...
Yetimler İçin Dayanışma Gecesi'ne Davet

Avrupa Yetim-Der, bu yılki "Yetimler İçin Dayanışma Gecesi" programını 24 Aralık’ta gerçekleştirecek.

Devamını oku...
Diyanet İşleri Başkanı'ndan Avrupa Yetim-Der’e Ziyaret

Karadağ Diyanet İşleri Başkanı Rıfat Feyjziç, Karadağ Zekat Vakfı Başkanı Sadmir Hadzijic ve beraberlerindeki heyet Avrupa Yetim-Der'in Genel Merkezine teşekkür ziyareti gerçekleştirdi.

Devamını oku...
Avrupa Yetim-Der'den Arakanlılara Eğitim Desteği

Avrupa Yetim-Der, Arakanlı mazlumlar için yaptığı gıda, sıcak yemek, çadır evler, sağlık taraması ve ilaç yardımından sonra kırtasiye yardımında da bulundu.

Devamını oku...
Avrupa Yetim-Der ve IHO Ebrar'dan Sıcak Yemek Yardımı

Myanmar’daki saldırılar, şiddet olayları ve zulümden kaçarak Bangladeş sınırında bulunan kamplara sığınan Arakanlı mültecilerin yemek ihtiyaçlarını karşılayabilmek için Avrupa Yetim-Der ve IHO Ebrar, Kutupalong kamp bölgesinde taze sıcak yemek dağıtımı yaptı.

Devamını oku...
Avrupa Yetim-Der'den Arakanlılara Sağlık Yardımı

Avrupa Yetim-Der, Myanmar ordusu ve Budist çeteler tarafından katliama maruz kalan Arakanlı Müslümanlar için sağlık yardımında bulundu.

Devamını oku...
Avrupalı Hayırseverler Arakanlıların Yaralarını Sarmaya Devam Ediyor

Avrupalı hayırseverlerin yardımlarıyla toplanan tonlarca gıda, Avrupa Yetim-Der ve İHO Ebrar tarafından Arakanlı Müslümanlara dağıtıldı.

Devamını oku...