Online Bağış

Ramazan yaklaşıyor, Avrupa Yetim-Der Korona mağdurlarına destek oluyor

14-04-2020, 11:16

Koronavirüsün Dünya'da ve Türkiye'de etkisini artırmasıyla birlikte birçok il ve ilçede sokağa çıkma yasakları uygulanırken Avrupa Yetim-Der, Ramazan ayı'nın da yaklaşmasıyla Türkiye’de yaşlı ve ihtiyaç sahiplerine gıda ve hijyen yardımı ulaştırmaya devam ediyor.

Dünya’nın neredeyse tamamında olduğu gibi Türkiye'de de koronavirüs nedeniyle tedbirler sürüyor. Dünya’nın dört bir tarafında ihtiyaç sahibi ve yetimlere yıl içinde farklı zamanlarda insani yardımlar ulaştıran Uluslararası İnsani Yardım kuruluşu Avrupa Yetim-Der Türkiye'nin farklı il ve ilçelerinde insani yardım çalışmalarını sürdürüyor. 

Yetim ve mağdurlar başta olmak üzere 65 yaş üzerinde olan yaşlılarıda unutmayan Avrupa Yetim-Der, İstanbul, Yalova, Elazığ, Palu, Kovancılar, Bingöl, Şanlıurfa, Birecik ve Batman gibi birçok şehirde gıda ve hijyen malzemelerinden oluşan insani yardımları ulaştırıyor.

Hayırseverlerin bağışlarıyla gerçekleşen bu yardımlar, yüzlerce ailenin ihtiyaçlarını karşılamaya katkı sunarken Ramazan ayı’nın yaklaşmasıyla beraber yardımların devam edeceği belirtildi.

Siz de destek olmak için:

ONLİNE BAĞIŞ